Antykwariat Naukowy im. J.K. Żupańskiego

Nazwa: Antykwariat Naukowy im. J.K. Żupańskiego
Branża: Antykwariat
Rok założenia: 1955
Adres: ul. Wielka 10 / ul. Paderewskiego 3/5
Dzielnica: Stare Miasto
Godziny otwarcia: pon-pt 10-18, sb 10-14
Telefon: 618 – 353 – 749 (Wielka) // 618 – 526 – 312 (Paderewskiego)
WWW: antykwariat.pl

Antykwariat Naukowy im. J.K. Żupańskiego to jeden z najstarszych antykwariatów w Poznaniu. W jego katalogu znajduje się ponad 1000 pozycji zarówno o tematyce naukowej, jak i rozrywkowej. Dzięki swojej długoletniej tradycji oraz bardzo bogatym katalogu, antykwariat ten jest idealnym miejscem dla miłośników książki.

Fyrtel: Ilu letnią tradycją może pochwalić się Państwa antykwariat?

Agata Adamska: Już niedługo minie sześćdziesiąt lat.

Fyrtel: Rozumiem, że był to jeden z pierwszych antykwariatów w Poznaniu?

A.A.: Po wojnie tak.

Fyrtel: Czy każdy może się zgłosić do Państwa z książkami, które zapomniane leżą i kurzą się na naszych półkach?

A.A: Nasz antykwariat, tu na ulicy Wielkiej, ma profil naukowy. Jednocześnie prowadzimy też drugi antykwariat na ul. Paderewskiego 3/5, który zajmuje się tematyką bardziej humanistyczną. W naszej filii dysponujemy przede wszystkim książkami z zakresu medycyny, biologii, nauk ścisłych, ale także częściowo socjologii oraz filozofii. Poza tym znajdą Państwo u nas również książki przeznaczone dla dzieci. Na Paderewskiego natomiast, w sprzedaży są książki ściśle humanistyczne, a także stare książki jak starodruki, a także grafiki, stare mapy czy historyczne pocztówki.

Fyrtel: Czy można znaleźć u Państwa książki, które ściśle dotyczą Poznania?

A.A: Owszem, dysponujemy dużym działem poznańskim właśnie na Paderewskiego. Znajdą tam Państwo dwa duże regały: jeden dotyczący Poznania, drugi Wielkopolski. Tu na Wielkiej też można znaleźć książki dotyczące naszego regionu, jest ich jednak mniej.

Fyrtel: Jaką książkę/album o Poznaniu poleciłaby Pani poznaniakom?

A.A: Jest taka bardzo ciekawa książka dla Poznaniaków Książka pamiątkowa miasta Poznania dostępna w antykwariacie na Paderewskiego. To jest rzeczywiście bardzo ciekawa książka o pierwszym dziesięcioleciu Poznania po zdobyciu niepodległości, wydana bodajże w 1929 roku.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.