Bike Cafe

bikecafe4

Nazwa: Bike Cafe
Branża: Kawiarnia
Rok powstania: 2012
Adres: ul. Wrocławska (przy Kupcu Poznańskim), Centrum Kultury Zamek, Plac Wolności, Plac Andersa
Dzielnica: Stare Miasto
Godziny otwarcia: pon-sb 7.15–18, niedz. 10-18
www: Bike Cafe
Facebook: Bike Cafe

Bike Cafe to pierwsza w Polsce kawiarnia na kółkach, która w ciągu dwóch lat rozprzestrzeniła się do innych miast: Warszawy, Gdyni i Torunia. Więcej o tym czym jest Bike Cafe opowie nam jej pomysłodawca – Marcin Łojewski.

Fyrtel: Nie możemy nie zapytać – skąd pomysł na kawiarnię na kółkach?

Marcin Łojewski: Z koncepcją sprzedaży kawy na ulicy pierwszy raz spotkałem się, gdy byłem na wakacjach w Kopenhadze. Wózek, z którego serwowano znakomitą kawę cieszył się ogromną popularnością. Już w czasie drogi powrotnej z wyjazdu stwierdziłem, że świetnie byłoby połączyć ze sobą w Poznaniu kulturę rowerową z kulturą picia kawy. Tak w mojej głowie zrodził się pomysł na stworzenie pierwszej w Polsce rowerowej kawiarni Bike Cafe.

bikecafe8

Fyrtel: Czy oprócz mobilnej sprzedaży kawy przyświeca Wam jeszcze jakaś idea?

M.Ł.: Tak. Retro rower Bike Cafe jest całkowicie przyjazny dla środowiska. Kubki, mieszadełka są biodegradowalne. Kawa „Mundo Novo”, którą serwujemy, posiada Certyfikat Ekologicznego Rolnictwa. Rower nie produkuje żadnych zanieczyszczeń. Napędzany jest siłą ludzkich mięśni. Rowerzyści są dla nas bardzo ważni. Zachęcamy poznaniaków do zrezygnowania z samochodu i skorzystania z dwóch kółek. Właśnie dla fanów rowerów przygotowaliśmy atrakcyjne zniżki.

Nie przypadkowa jest też nasza lokalizacja. Wszyscy wiemy, że centrum Poznania nie ma się najlepiej. Mamy nadzieję, że chociaż trochę przyczynimy się do ożywienia poznańskiego śródmieścia!

bikecafe10

Fyrtel: Waszym produktem flagowym jest kawa. Jaki rodzaj kawy sprzedajecie i w jakich formach?

M.Ł.: Do zaparzania aromatycznego espresso używamy kawy „Mundo Novo”, z hiszpańskiej palarni kawy Dibar. Jest to 100% arabika. Wszystkie napoje serwowane przez Bike Cafe powstają właśnie na bazie espresso. Warto podkreślić, że na retro rowerze Bike Cafe umieściliśmy klasyczny ekspres dźwigniowy. Tak właśnie wyglądały pierwsze na świecie ekspresy ciśnieniowe. Dźwignie, oraz zminimalizowana elektronika, daje bariście większe pole do popisu.

bikecafe1

Fyrtel: Co oprócz kawy można kupić w Bike Cafe?

M.Ł.: Głównym produktem Bike Cafe jest kawa, zarówno gorąca, jak i mrożona. Naszym specjałem jest natomiast kawa mrożona z syropem orzechowym. W przyszłości chcemy wprowadzić drobne przekąski, ciastka oraz kanapki. Dodatkowo, do kawy, każdy klient otrzymuje szczery uśmiech baristki lub baristy oraz zastrzyk energii na cały dzień.

bikecafe2

Fyrtel: Gdzie można spotkać Bike Cafe? Czy planujecie przemieszczać się po mieście?

M.Ł.: Bike Cafe zaczynało przy Centrum Kultury Zamek. Obecnie jesteśmy w czterech lokalizacjach: przy ul. Wrocławskiej, CK Zamek oraz na Placu Wolności i Placu Andersa. Bike Cafe można również spotkać na imprezach i eventach, typu Targ Śniadaniowy. Informacje o aktualnym miejscu postoju retro roweru można uzyskać na naszej stronie – www.bikecafe.pl.

bikecafe9

bikecafe6

bikecafe11

bikecafe5

bikecafe7

bikecafe3One Comment

  1. El Niño wrote:

    „rower Bike Cafe jest całkowicie przyjazny dla środowiska”
    „Rower nie produkuje żadnych zanieczyszczeń. Napędzany jest siłą ludzkich mięśni”
    Ale za to człowiek emituje przy tak dużym wysiłku ogromne wprost ilości dwutlenku węgla przyczyniając się do ocieplenia klimatu, topienia lądolodów i przyspieszając nieuchronną katastrofę ekologiczną…