Bistor

bistor

Nazwa: Bistor
Branża: Salon fryzjerski
Rok założenia: 2013
Adres: ul. Garbary 48/2
Dzielnica: Stare Miasto
Facebook: Bistor

Bistor, Barber shop to drugi w Poznaniu concept store znajdujący się w samym centrum miasta. Stylowe, designerskie wnętrze zachęca nie tylko do zmiany fryzury, ale przede wszystkim do spędzenia miło czasu w inspirującym miejscu z dobrą muzyką i ciekawymi ludźmi.

Fyrtel: W ciągu ostatnich 5 lat powstało kilka concept storów w Poznaniu. Ludzie coraz rzadziej chodzą do salonu fryzjerskiego tylko po to, by ściąć czy przefarbować włosy. Częściej chodzi teraz o spotkanie ludzi o podobnym guście i o podobnych potrzebach. Czym Bistor wyróżnia się na tle innych poznańskich salonów?

Olga Ejsmont: My od samego początku bardzo staramy się uciekać od nazwy „concept store”, jesteśmy jednak bardziej salonem fryzjerskim. Myślę, że te różnice są widoczne, oczywiście wizualnie. Sam wystrój odbiega znacząco od przyjętych standardów, ale przede wszystkim atmosferą i ogólnie panującym „klimatem”.

Fyrtel: Skąd pomysł na taki nietypowy salon fryzjerski?

OE: Bardzo zależało mi na stworzeniu miejsca z niepowtarzalną atmosferą. Jako klient często czułam się zawiedziona mało spersonalizowanym podejściem do klienta, tudzież zbyt dużym zadęciem panującym w tego typu miejscach, lub po prostu przerostem formy nad treścią.

Chciałam, by BISTOR stał się miejscem otwartym z ciepłą i przyjazną atmosferą, oraz usługami na najwyższym światowym poziomie. Bardzo dużą wagę przykładamy do jakości świadczonych usług i śledzeniu wszelkich nowinek. Jako pierwsi w Poznaniu wyspecjalizowaliśmy się w stylizacji zarostu męskiego i dbamy o brody bardzo wielu panów.

Fyrtel: Sama słowo „bistor” było używane w latach 70-tych na określenie dzianiny z włókna poliestrowego. Jak Wy się do tego odnosicie? Ma to jakiś związek z Waszą nazwą?

OE: Oczywiście! Po pierwsze, nie jesteśmy już młodzi i nazwa jest nam doskonale znana, po drugie, chcieliśmy trochę nawiązać do faktu, że jednak moda jest nam również bliska, a po trzecie, daliśmy naszym klientom możliwość zabawy słowem, bo jakby się zastanowić ma ono kilka znaczeń.

Fyrtel: Co możecie zaoferować swoim klientom? Jakiego typu usługi?

OE: Przede wszystkim kompleksowe usługi, jeśli chodzi o strzyżenie, koloryzację i pielęgnację włosów. Pracujemy na najbardziej, jak to jest możliwe, ekologicznych kosmetykach, ponieważ ma to dla nas ogromne znaczenie. Jak wspomniałam, Panowie zadbają u nas o zarost.

W Bistorze można kupić również ubrania kilku starannie wyselekcjonowanych i bardzo zdolnych osób, oraz porozmawiać ze znawcami tematów fryzjerskich, modowych i lifestylowych. Ale nie tylko, u nas można rozmawiać o wszystkim! <śmiech>

Fyrtel: Jak wygląda Wasza oferta cenowa? Czy stali bywalcy mogą liczyć na jakiegoś rodzaju zniżkę?

OE: Nasza polityka cenowa jest zgodna z jakością wykonywanych usług, ale co chciałam podkreślić nieprzesadzona. Stali klienci są oczywiście gratyfikowani różnego rodzaju rabatami. Ku uciesze wielu osób, od przyszłego miesiąca wprowadzamy zniżki studenckie.

Fyrtel: Kogo możemy spotkać w Bistorze?

OE: Założyciele plus nasi zdolni i wspaniali fryzjerzy. <śmiech>

Fyrtel: Śledząc Wasze działania na Facebooku, widzę, że dostarczacie swoim fanom prawdziwej rozkoszy, piękna i finezji. To Wy sami jesteście autorami stylizacji i zdjęć czy to po prostu dobre oko wyłapujące ciekawe fryzury w zakamarkach Internetu?

OE: Wiele zdjęć to nasze inspiracje, chcemy w ten sposób pokazać, co dla nas kryje się pod pojęciem piękna i w jakiej estetyce się poruszamy. Pojawiają się również zdjęcia zadowolonych klientów i naszych prac autorskich.

Fyrtel: Współpracujecie również ze stylistami, np. z Łukaszem Czajkowskim. Gdzie możemy zobaczyć jego kreacje, czy projektuje również na zamówienie? Jeśli tak, w jakiej cenie możemy znaleźć jakieś stylowe ubranie?

OE: Z Łukaszem jesteśmy związani od samego początku bardzo mocno. Jego kreacje można zobaczyć i nabyć u nas. Można również kontaktować się z nim bezpośrednio za pomocą fun page’a CZAJKOWSKI. Łukasz wypuszcza krótkie kolekcje co parę miesięcy, ale zawsze istnieje możliwość stworzenia razem z nim wymarzonej kreacji. Ceny projektów są bardzo zróżnicowane w zależności od stopnia skomplikowania, użytych materiałów itd., ale nie odstraszają.

Fyrtel: Czy współpracujecie również z innymi osobami?

OE: Dosłownie z kilkoma osobami. Doświadczenie nauczyło nas, że lepiej się nie rozdrabniać, a skupić na tym co dla nas naprawdę ważne.

Fyrtel: Na samym początku otworzyliście Bistor na ul. Św.Wojciecha, gdzie przestrzeń była dużo większa, ale o wiele bardziej niedostępna dla przechodnia. Jak jest Wam teraz na Garbarach?

OE: Cudownie! Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego miejsca.

Fyrtel: Cieszymy się również, że jesteście bardziej dostępni! A jakie są noworoczne plany Bistoru?

OE: Plany są takie, żeby ciągle się rozwijać i z każdym dniem iść do przodu, ku zadowoleniu naszych klientów i nas samych.

Fyrtel: I tego też Wam życzymy i trzymamy kciuki!

bistor1

bistor2Możliwość komentowania jest wyłączona.