Biurcoo

b4

Branża: Co-working / Biuro
Adres: ul. 27 Grudnia 9/7
Rok powstania: 2014
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 8.00-18.00
Kontakt: info@biurcoo.pl
WWW: Biurcoo
Facebook: Biurcoo

Zdjęcia: Redondo Bueno

Biura co-workingowe stają się w Poznaniu coraz bardziej popularne. Biurcoo jest jednak wyjątkowe. Dlaczego? Przekonajcie się sami!

Fyrtel: Na początek podstawy. Co-working –  cóż to takiego?

Biurcoo: Najprościej mówiąc, coworking to przestrzeń do pracy dla freelancerów. Sposób na to, by dzielić się kosztami, wynajmując jedynie biurko we wspólnym, wielkim biurze i dzięki temu osiągnąć lepszy komfort pracy za niskie pieniądze.

Jednak należy pamiętać, że coworking, to nie tylko przestrzeń do pracy dla freelancerów i osób, które nie chcą pracować w domu czy osób, którym nie opłaca się posiadanie całego biura, coworking to także „wspólne ręce” i „wspólny mózg”. Tak właśnie chcemy, by w naszym biurze coworkingowym Biurcoo pojmowano tę ideę. Zależy nam, by nasi coworkerzy nie tylko pracowali obok siebie, ale również by sobie wzajemnie pomagali. Chcemy być miejscem, w którym zawiązują się kontakty, nowe pomysły, znajomości. By zachęcić naszych coworkerów do współpracy i wzajemnej pomocy, przewidzieliśmy dla nich w zamian rabaty. Sami również jesteśmy otwarci na nowe pomysły i propozycje współpracy.

Więc coworking to nie tylko wspólna przestrzeń do pracy dla freelancerów, w której można wynająć własne biurko, płacąc jedynie za to, czego w danej chwili się potrzebuje. To także miejsce zawiązywania kontaktów biznesowych. Ponadto ważna jest atmosfera, dlatego staramy się, by każdy z naszych coworkerów czuł się w Biurcoo jak w swojej własnej, małej firmie.

b5

Fyrtel: Czy tego wszystkiego nie da się osiągnąć w domu lub w kawiarni? 

Biurcoo: Pływasz w wannie, czy idziesz w tym celu na basen? Biegasz w salonie, czy wychodzisz do parku? Pracujesz w domu – dlaczego? Od tego jest biuro. Nie zaprosisz przecież klienta do swojego domu, a zatłoczona kawiarnia to też nie najlepsze miejsce na prowadzenie rozmów biznesowych.

Ponadto nie musisz mieć własnego ekspresu do kawy, projektora, rzutnika, ksera czy salki konferencyjnej – to wszystko znajdziesz u nas, ich miejsce jest w biurze, a nie w domu. Nie musisz ich kupować na własność.

Biuro coworkingowe zapewnia ci niskie koszty – płacisz tylko i wyłącznie za to, z czego w danej chwili korzystasz. Jeśli przyjeżdżasz do Poznania na tydzień i potrzebujesz miejsca do pracy, zarezerwujemy ci biurko. Jeśli masz spotkanie z klientem, zarezerwujemy dla ciebie salę konferencyjną na 2 godziny, a jeśli potrzebujesz sali do szkoleń, to oprócz udostępnienia sali i sprzętu na weekend, jesteśmy w stanie zapewnić nawet catering.

b3

Fyrtel: Co więc zyskujesz?

Biurcoo: Profesjonalizm w niskiej cenie.

Fyrtel: Co jeszcze?

Biurcoo: Innych freelancerów, którzy mogą się stać twoimi partnerami, doradzić w swojej dziedzinie – w końcu coworking to współpraca.

Fyrtel: Skąd pomysł na powstanie Biurcoo?

Biurcoo: Szczerze? Sami potrzebowaliśmy takiego miejsca! Dom już nie wystarczał. Zapytacie dlaczego nie poszliśmy do innego biura coworkingowego w Poznaniu? Brakowało im czegoś… Większość z nich była po prostu zwykłą biurową przestrzenią, gdzie ludzie obok siebie przechodzili obojętnie i traktowali to tylko i wyłącznie jako miejsce do pracy. Nam zależało na czymś więcej. Chcieliśmy połączyć ideę coworkingu z bankiem godzin – być taką przestrzenią, w której osoby pracujące obok siebie znają się – nie są sobie obojętne, a nawet wzajemnie pomagają, czy to w formie barteru, czy po prostu bezinteresownej, koleżeńskiej pomocy. Dopóki nie zapytasz, nie będziesz wiedział, czy obok ciebie nie siedzi akurat grafik czy tłumacz, których usług potrzebujesz. Ty być może posiadasz inne umiejętności, którymi mógłbyś im się odwdzięczyć.

b2

Fyrtel: Biuro kojarzy się sztywno i nudno…

Biurcoo: Dlatego jeszcze jedną odpowiedzią na pytanie „dlaczego Biurcoo?” jest sama przestrzeń. Zależało nam na stworzeniu nowej jakości. Nie chcieliśmy, by kojarzyła się ze sztywnym biurem. Z wykształcenia jestem architektem, więc mogłem się tu trochę spełnić i stworzyć biuro według własnego pomysłu. Przykładową innowacją są biurka typu Cube – autorskie wnęki, w których można wygodnie pracować. Poza tym plakaty i cytaty na ścianach ożywiają tę przestrzeń oraz przyciągają do nas ludzi kreatywnych, otwartych na nowe pomysły i współpracę – o to chodziło!

Fyrtel: Co w takim razie oferujecie w ramach Waszej działalności?

Biurcoo: Dobrą atmosferę – nie ma u nas dwóch takich samych dni! Designerska przestrzeń dobrze wpływa na kreatywność. A tak na poważnie, to w miarę upływu czasu staramy się poszerzać naszą ofertę.

Podstawą jest jednak wynajem biurek na godziny – hot spot – lub na dłuższy okres czasu – biurko standard i wcześniej wspomniana autorska wnęka. Ponadto mamy salę konferencyjną. Nasza przestrzeń również pozwala nam na stosunkowo łatwą zmianę aranżacji, więc mogą się u nas odbywać szkolenia. Posiadamy też mini biuro, które obecnie jest wynajęte. Istnieje także usługa wirtualnego adresu, która dla wielu jest atrakcyjna ze względu na lokalizację w centrum.

Tak jak wspominałem, nie chcemy być zwykłym biurem, a przestrzenią tworzoną dla ludzi. Dlatego odbywają się u nas szkolenia, organizujemy Restaurant Day, mieliśmy nawet wystawę fotograficzną. Wszystkie wydarzenia nastawione na kontakt z drugą osobą, wymienianie się doświadczeniem, wiedzą czy umiejętnościami jest w zasięgu naszych zainteresowań.

b1

Fyrtel: Dlaczego otworzyliście Biurcoo w centrum Poznania? 

Biurcoo: Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Nasza lokalizacja w bramie na 27 Grudnia – na wprost teatru – (z naszych okien widać piękne kwitnące wiosną drzewa) świadczy o tym, że w centrum jest po prostu przyjemnie!

Łatwo się tu dostać – dojazd jest tu naprawdę dobry, choć wiemy że spora część naszych coworkerów wybiera ekologiczne środki transportu. Lokalizacja w centrum jest bardzo atrakcyjna dla tych, chcących skorzystać z usługi wirtualnego biura. Mieć adres w centrum miasta to prestiż, który dzięki nam jest w zasięgu ręki.

Fyrtel: Na decyzję w sprawie lokalizacji miały pewnie wpływ też inne czynniki…

Biurcoo: Jest rzeczą oczywistą, że lokalizacja w sercu miasta to atut również ze względu na bliskość innych ważnych miejsc – wszędzie jest niedaleko: do banku, na pocztę, by załatwić sprawę. Klient chcąc się z nami spotkać, również zaoszczędzi na czasie. Zależało nam także na stosunkowo dobrym dojeździe do dworca, bo zdarza się, że korzystają z naszych usług klienci z innych miast, przyjeżdżający do Poznania w delegację.

Można więc powiedzieć, że Biurcoo jest miejscem biznesowego fermentu na coworkingowej mapie Poznania. Dla przyjezdnych, którzy chcą skorzystać z naszych usług – bliska lokalizacja, dla swoich – miejsce pracy i spotkań. Dla wszystkich, niezależnie skąd są – dobry design, miła atmosfera i sprzyjające warunki. To wszystko spotkacie w poznańskim biurze coworkingowym Biurcoo. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia nas – Fernando.Możliwość komentowania jest wyłączona.