Bliżej Natury

Nazwa: Bliżej Natury
Branża: Spożywczy
Rok założenia: 1991
adres: ul. Podgórna 19
Dzielnica: Stare Miasto
Telefon: 61 852 66 37
Facebook: Bliżej Natury

Bliżej Natury, to jeden z niewielu punktów w Poznaniu, który oferuje tak szeroką ofertę zdrowych i świeżych produktów spożywczych. Jeżeli więc macie dość żywności produkowanej przez wielkie korporacje, z ulepszaczami i masą wzmacniaczy smaku, odwiedźcie Bliżej Natury i zasmakujcie produktów najwyższej jakości.

Fyrtel: Proszę nam powiedzieć, jak długo funkcjonuje Pani sklep?

Jolanta Ćwik: To już będzie ponad 20 lat.

Fyrtel: Jakie produkty przyciągały i nadal przyciągają klientów do Pani sklepu?

J.Ć.: Bliżej Natury, to przede wszystkim produkty bezglutenowe oraz produkty dla  cukrzyków i wegetarianów. Wszystko co oferuje moim klientom, to tak zwane produkty „bliskie naturze”. Osobiście wolę omijać określenie zdrowa żywność. Według mnie bowiem każda żywność jest zdrowa tylko, że przez nas w różny sposób niszczona.

Fyrtel: Czy produkty w Państwa ofercie są certyfikowane?

J.Ć.: Wszystkie produkty zdrowej żywności mają oczywiście wymagane certyfikaty. Jednakże, nie wszystkie produkty sprzedawane przez nas, to tzw. zdrowa żywność. Mamy więc produkty, które nie posiadają certyfikatu, ale mimo to jest to żywność najwyższej jakości.

Fyrtel: Czy w Państwa ofercie znajdą coś dla siebie, także miłośnicy produktów mięsnych?

J.Ć.: Oczywiście. Sprzedajemy również ekologiczne produkty mięsne. Staram się mieć jednak wszystkiego po trochu. Prowadzenie sklepu stricte ekologicznego, czy wegetariańskiego jest w Polsce nadal zadaniem bardzo ciężkim.

Fyrtel: Czy mimo to widzi Pani zmiany wśród klientów? Jacy ludzie przychodzą do Pani?

J.Ć.: Tak, widać zmiany zarówno w produktach jak i mentalności ludzi. Ludzie zaczynają się interesować jedzeniem, zwłaszcza że przychodzą do nas ludzie w bardzo różnym wieku. To zależy w zasadzie od rodzaju produktu. Na przykład produkty bezglutenowe kupowane są zazwyczaj dla najmłodszych. Z drugiej strony, po produkty ze zdrowej żywności przychodzą kobiety w ciąży.  Wydaje mi się, że najrzadziej przychodzą do nas starsze osoby.

Fyrtel: Jakie produkty cieszą się największą popularnością?

J.Ć.: Pieczywo, a w szczególności nasz codzienny chleb, bez polepszaczy, na zakwasie. Do tego, z bezglutenowych, wyroby cukiernicze i garmażerka. Ze zdrowej żywności: warzywa, mięsa, ale także nabiał i jaja.

Fyrtel: Skąd pochodzą produkty, które oferowane są w Pani sklepie? Czy mają Państwo na przykład jakąś zaprzyjaźnioną piekarnię?

J.Ć.: Chleb codziennie kupuje w jednej z poznańskich piekarni. Mamy także pieczywo z pod Bydgoszczy. Współpracuje z tamtejszą małą piekarnią, która wypieka wspaniały chleb orkiszowy. Nieustannie jednak szukam nowych źródeł dostaw, a  klienci sami eliminują i wybierają to, co im najbardziej smakuje. Wiele produktów kupuję w Poznaniu oraz jego okolicach, ale także z całej Polski.Możliwość komentowania jest wyłączona.