Blubra Kafe

Nazwa: Blubra Kafe
Branża: kawiarnia
Rok założenia: 2013
Adres: ul. Szamarzewskiego 14
Dzielnica: Jeżyce
Facebook: Blubra Kafe

Do Blubry nie wpada się „jak po ogień”. To miejsce spokojne, w którym jest czas na rozmowę przy kawie i ciastku. To jednak nie tylko kawiarnia, ale także miejsce koncertów i warsztatów. Mamy więc kolejny dowód na to, że Jeżyce to może rzeczywiście „jądro wszechświata”.

Fyrtel: Z czym kojarzą Wam się Blubry?

Iwona i Karolina: Blubry to kwintesencja obcowania z innymi ludźmi. Opowieści, słowa, wspólne spędzanie czasu. Blubry to codzienne opowieści, lokalność i międzyludzka bliskość.

Fyrtel: Wasza kawiarnia znajduje się na Jeżycach. Czy Jeżyce to rzeczywiście „jądro wszechświata”?

I&K: Dla nas trochę tak. Odnalazłyśmy na Jeżycach, to czego brakowało nam w innych dzielnicach Poznania – kameralności, poczucia wspólnoty, możliwości załatwienia wszystkiego na miejscu, bez konieczności wyprawiania się na drugi koniec miasta. Jeżyce są niezwykle ciekawe pod względem architektonicznym, ale przede wszystkim społecznym – wielu tu starych mieszkańców, przywiązanych do „swoich” Jeżyc, ale jest też wielu młodych, z pasją, energią próbujących oswoić swój kawałek przestrzeni. I na Jeżycach na to wszystko jest miejsce. Nie jesteśmy ‚stąd’, a niemal od razu poczułyśmy się tu jak w domu.

blubra4

Fyrtel:Jak same piszecie – „Blubra Kafe – miejsce, gdzie krzyżują się pasje, myśli i pomysły.” Jaki jest Wasz pomysł na kawiarnie?

I&K: Chciałyśmy stworzyć przestrzeń, w której można by połączyć wiele różnych aktywności – gotowanie i zdrowe odżywianie, rozmowy, gry, koncerty, rękodzieło, warsztaty. Miejsce dla ludzi z Jeżyc i nie tylko, gdzie mogliby posiedzieć, porozmawiać, zjeść coś zdrowego i pysznego, a niekoniecznie wpaść ‚jak po ogień’ i biec dalej. Świat nie ucieknie, dobrze gdy możemy zatrzymać się gdzieś na chwilę i sobie po prostu pobyć. Taką Blubrę chciałyśmy stworzyć i chyba nam się udało.

Fyrtel: Przez rok Waszej działalności, co uznałybyście za największą niespodziankę, jeżeli chodzi o prowadzenie własnego biznesu?

I&K: Ludzie! Są wspaniali! Życzliwi, kochani, pomocni, ufni, po prostu niesamowici!

Fyrtel: Jakie plany na przyszłość?

I&K: Właśnie rozpoczęłyśmy przygodę z koncertami, mamy nadzieję, że staną się one stałym elementem życia Blubry. A poza tym… nie planujemy <śmiech>. Wszystko, co dobre samo do nas przychodzi, pomysły rodzą się samoistnie lub przychodzą z zewnątrz, od naszych klientów. Ciągle coś zmieniamy, tworzymy, ale nie mamy konkretnych, długofalowych planów. Z nich i tak nigdy nic nie wychodzi, więc będzie jak będzie, czyli na pewno będzie super!

blubra3Możliwość komentowania jest wyłączona.