Cafe Misja

misja1

Nazwa: Cafe Misja
Rok założenia: 2010
Adres: ul. Gołębia 1
Dzielnica: Stare Miasto
Godziny otwarcia: pon.-czw.: 10.00-23.00 , pt.-sob.: 10.00-24.00, niedz.: 10.00-22.00
Facebook: Cafe Misja
WWW: Cafe Misja

Cafe Misja to nie tylko kawiarnia z pyszną kawą i ciastami. To również miejsce, w którym regularnie odbywają się wydarzenia kulturalne oraz różnego rodzaju dyskusje. To azyl spokoju w centrum miasta.

misja2

Fyrtel: Pierwsze pytanie nasuwa się od razu po poznaniu nazwy Waszej kawiarni. Jaka więc jest Wasza misja?

Marcin Kaźmierski: Naszą misją jest tworzenie miejsca spotkań oraz promowanie dobrej kultury przy filiżance znakomitej kawy, wyjątkowej gorącej czekolady i innych smakowitości 🙂 W każdym miesiącu organizujemy wydarzenia kulturalne: kameralne koncerty, prelekcje, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy slajdów o tematyce misyjnej i podróżniczej. W kawiarni można nabyć publikacje dotyczące Poznańskiej Fary, miasta Poznania i Wielkopolski. Udostępniamy też miejsce na wystawy fotograficzne i malarskie oraz cykliczne spotkania różnych organizacji. Informacje na temat wydarzeń organizowanych w Cafe Misja można znaleźć na naszej stronie www.cafemisja.pl lub na Facebooku.

misja10

Fyrtel: Od jak dawna funkcjonujecie przy ul. Gołębiej i jak oceniacie zmiany zachodzące w Waszej okolicy w ostatnim czasie?

M.K.: Cafe Misja CK Fara działa od lipca 2010 roku i od samego początku w jej działanie włączyło się wielu ludzi i organizacji. Wspólnie zorganizowaliśmy ponad 300 wydarzeń kulturalnych, w tym między innymi: Orszak Trzech Króli w Poznaniu, cykl prelekcji historycznych z Traktem, projekt The Human Experience czy Poznańską Kawiarenkę Obywatelską.

W rejonie ul. Gołębiej i Starego Rynku w ostatnich latach zaszło wiele niepokojących zmian – Poznaniacy doskonale wiedzą o tych problemach. Dlatego ważne jest, aby powstawało jak najwięcej pozytywnych inicjatyw, które będą stanowić przeciwwagę dla miejsc degradujących okolicę.

Zatem zmiana w najbliższej okolicy to także my. 🙂

Patrzymy więc najpierw na siebie i staramy się ulepszać Poznań. Jesteśmy przekonani, że potrzebna jest współpraca różnych podmiotów, aby zmiany były skuteczniejsze. Mamy nadzieję, że takich inicjatyw jak fyrtel.org wspieranych przez Miasto będzie jeszcze więcej.

misja3

Fyrtel:  Tym co kojarzy mi się z Waszą kawiarnią są przemiłe i zawsze uśmiechnięte kelnerki. W jaki sposób dobieracie pracowników?

M.K.: Podczas rekrutacji zwracamy szczególną uwagę na osobowość przyszłych pracowników. Szukamy osób, które przede wszystkim lubią kontakt z ludźmi, są pogodne i pełne energii, mają własne pasje i angażują się w różne wartościowe działania. Poza tym staramy się, aby Cafe Misja była dla naszych pracowników nie tylko miejscem pracy, ale także okazją do poznania ciekawych ludzi i osobistego rozwoju.

misja5

Fyrtel: Czy prowadzenie kawiarni to fajny sposób na życie?

M.K.: Po pierwsze jest to bardzo czasochłonne zajęcie i wymagające dbania o szereg szczegółów, które są ważne dla funkcjonowania i rozwoju kawiarni.

Po drugie jest to niesamowita okazja do realizowania projektów społeczno-kulturalnych, które wykraczają poza samą gastronomię.

misja6

Po trzecie, w ciągu czterech lat działalności poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, którzy poprzez swoje pomysły zaczęli współtworzyć to wszystko, co dzieje się w Cafe Misja.

Podsumowując: cieszymy się, kiedy słyszymy z ust różnych gości i przedstawicieli instytucji, że Cafe Misja CK Fara wpisała się już na dobre w kulturalny i gastronomiczny krajobraz Poznania. To co się dotąd wydarzyło znacznie przerosło nasze plany i oczekiwania sprzed czterech lat.

misja13

misja14

misja12

misja11

misja7

misja8

misja9

misja4Możliwość komentowania jest wyłączona.