Cocorico

DSC08642

Branża: Gastronomia
Adres: ul. Świętosławska 9
Rok powstania: 1999
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela: 10.00-23.00
Kontakt: restaurant@cocorico.pl
WWW: Cocorico
Facebook: Cocorico

Cocorico to restauracja i kawiarnia, która na stałe zadomowiła się na mapie Poznania. Klimatyczne wnętrza, magiczny ogródek oraz świetna kuchnia, sprawiają iż wizyta w Cocorico powinna stać się obowiązkowym punktem podczas odwiedzin Starego Rynku.

DSC01820

Fyrtel: Cocorico kończy w tym roku (2014) już 15 urodziny!

Cocorico: To prawda. Otworzyliśmy Cocorico w 1999 roku, kiedy wokół Starego Rynku kawiarnie można było policzyć na palcach jednej dłoni. Od tego czasu wiele się zmieniło.

DSC02039

DSC02119

Fyrtel: Na dobre, czy na złe?

Cocorico: To zależy. Z jednej strony Poznań odwiedza coraz więcej turystów spoza Poznania i Polski, co przekłada się pozytywnie na biznesy gastronomiczne w centrum Poznania. Z drugiej strony natomiast, przez ostatnie lata mamy do czynienia ze stopniową, a dla wielu zabójczą zmianą charakteru Starego Rynku i jego okolic. Z miejsca przyjaznego i otwartego na wszystkich odwiedzających, nasze centrum zmieniło się w zagłębie klubów go-go i szemranych dyskotek. Jest też znacznie niebezpieczniej i brudniej niż niegdyś. Nie ma jednak co narzekać, tylko trzeba robić swoje i wspierać się nawzajem, w gronie tych przedsiębiorców, którzy reprezentują wysoki poziom.

DSC01987

DSC08182

Fyrtel: Cocorico znane jest z chyba jedynego w swoim rodzaju zielonego ogródka, który znajduje się w dawnym podwórzu kamienicy.

Cocorico: Chcieliśmy by nasz ogródek był miejscem magicznym i oryginalnym. Myślę, że udało się to przede wszystkim poprzez „zielony dach”, który znajduje się nad głowami gości. Podwórze kamienicy wraz z bujną roślinnością stwarzają też specyficzny mikroklimat, który sprawia, iż w letnie upały jest u nas niezwykle przyjemnie.

DSC08527

DSC02199

Fyrtel: Państwa restauracja i kawiarnia to biznes rodzinny? 

Cocorico: Z pewnością! Cocorico od początku istnienia prowadzone jest w gronie rodzinnym. Oczywiście, przez te 15 lat w nasz biznes zaangażowanych było też mnóstwo świetnych ludzi spoza najbliższego grona. Nie sposób jednak wszystkich tu wymienić. Niemniej, za całe ich zaangażowanie bardzo im dziękujemy!

DSC08499

DSC02057

Fyrtel: Skąd wzięła się nazwa Cocorico?

Cocorico: Ponieważ jedna z naszych sal przypomina klasyczną francuską kawiarnię, to właśnie kogut został naszym symbolem. Od koguta do Cocorico była już prosta droga.

DSC01998

DSC02097

Fyrtel: Przez lata Cocorico kojarzyło się z kawiarnią. Od 2009 prowadzą Państwo również restaurację.

Cocorico: Tak, od ponad 5 lat jesteśmy nie tylko kawiarnią, ale także restauracją. Otworzyliśmy drugą salę i poszerzyliśmy nasze menu o dania typowo obiadowe. Staramy się łączyć tradycyjną polską kuchnię z międzynarodową kuchnią nowoczesną. Organizujemy też sporo imprez okolicznościowych, takich jak wesela, komunie, spotkania biznesowe. Staramy się urozmaicać naszą ofertę codziennymi lunchami oraz różnego rodzaju ciastami naszego wypieku.

DSC02393

Fyrtel: Stałym gościem Państwa lokalu była m.in. pani Krystyna Feldman, znana poznańska aktorka.

Cocorico: To prawda. Pani Feldman przychodziła do nas bardzo często. Miała swoje ulubione miejsce w ogródku, które jeszcze za jej życia zostało specjalnie oznaczone. Miejsca innych stałych klientów są przez nas oznaczane specjalnymi plakietkami. To forma podziękowania za przywiązanie do Cocorico.

DSC08277

DSC02070

Fyrtel: Państwa lokal znajduje się w zabytkowej kamienicy w samym centrum Poznania. Stoi za nią na pewno mnóstwo historii. 

Cocorico: Kamienica została zaprojektowana i zbudowana przez słynnego architekta Antoniego Höhne w 1780 roku. Co ciekawe, to dzięki tzw. Komisji Dobrego Porządku w Poznaniu, która powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, mógł on zrealizować swój projekt. Ciekawym elementem są również oryginalne empirowe drzwi wejściowe, które datowane są na początek XIX wieku. To jeden z najstarszych tego rodzaju zabytków w Poznaniu.

DSC08323

Fyrtel: Wróćmy na koniec do specjałów Cocorico. Odwiedzając Państwa lokal należy spróbować…

Cocorico: Na pewno naszych dań obiadowych i lunchów oraz firmowych ciast, takich jak sernik wiedeński czy tarta z owocami. Z naszą kawą smakują po prostu wybornie. Proszę się przekonać samemu…

DSC02354

DSC01980

DSC08382

DSC01985Możliwość komentowania jest wyłączona.