Concept 21

c

Branża: Odzieżowa
Adres: ul. Wielka 21
Rok powstania: 2014
Kontakt: concept21store@gmail.com
WWW: Concept 21
Facebook: Concept 21

Concept 21 to estetyczna perełka w centrum Poznania. Sklep z odzieżą, jakich na Starym Mieście potrzeba jak najwięcej. Elegancki, stworzony z konkretnym pomysłem, zapraszający do środka. Panie znajdą w nimi wyszukane, ekskluzywne ubrania od niezależnych projektantów, a także włoskie perfumy, organiczne kosmetyki oraz sporo ciekawych akcesoriów.

concept21.1

Fyrtel: „Niegdyś ulica Wielka była ulicą handlową – miejscem, gdzie otwierano eleganckie sklepy z modą, a w kamienicy Otto Sterna pod numerem 21 działał duży dom handlowy.” Skąd pomysł, by starać się przywrócić ul. Wielkiej charakter handlowy? Nie byłoby łatwiej otworzyć sklep w centrum handlowym?

C21: Pomysł na otwarcie Concept 21 przy ulicy Wielkiej 21 narodził się z obserwacji najpiękniejszych miast w Europie – bez wyjątku, w każdym z nich rejony Starego Miasta to miejsca pełne restauracji, kawiarni, butików, sklepów z autorską i ekskluzywną modą, które podążają za światowymi trendami i oferują oprócz najnowszych kolekcji projektnatów, również lokalny design czy modę. To miejsca, które dają zarówno mieszkańcom jak i turystom, możliwość spędzenia czasu bez względu na cel – czy są to zakupy czy pójście do restauracji.

concept21.3

W taki sposób ożywia się starówka i tak powstają ulice handlowe, których w Polsce brakuje – to przyjemne móc zrobić zakupy w otoczeniu starych budynków i kamienic, obcować z historią miasta i utożsamiać się z nim nie tylko w niedzielę czy święta. Poznań jest na tyle pięknym, starym miastem, że szkoda nie spotykać się z jego historyczną zabudową, każdorazowo wędrując ślepo do centrum handlowego. A centrów handlowych nie lubię. Są przewidywalne i nudne, i w każdym z nich jest dokładnie to samo.

concept21.2

Fyrtel: Wierzą Państwo, że za kilka lat Stary Rynek i jego okolice staną się na nowo miejscem handlu i usług?

Marzymy o tym. Tak powinno być! Wierzę, że takimi miejscami jak nasze, uda się powoli zachęcić przedsiębiorców do korzystania z uroków pięknych ulic i lokali, a mieszkańców i turystów do spędzania tu czasu, również tego przeznaczonego na zakupy. Ponieważ sprowadzam ekskluzywne marki włoskich projektantów, do tej pory niedostępne w Polsce, zależało mi, aby Concept 21 był kameralnym miejscem, bez splendoru reflektorów i świateł, ale za to z klasą, w dobrym guście – a to gwarantuje lokalizacja na Starym Mieście i lokal w kamienicy. Wierzę, że docenią to moje klientki.

concept21.5

Fyrtel: Co lubią Państwo najbardziej w Starym Rynku i jego okolicach?

Niestety pierwsza odpowiedź jaka przychodzi mi do głowy jest ta, że Stary Rynek jest mocno zaniedbany i łatwiej wymienić mi to czego w nim nie lubię. Jednak po chwili odpowiedź nasuwa się sama – to przede wszystkim architektura. Najbardziej lubię Poznańską Farę. Barokowe wnętrze kościoła jest tajemnicze i mistyczne.

concept21.6

Fyrtel: Jakimi markami mogą się Państwo pochwalić w Concept 21?

W Concept 21 dostępne są najnowsze kolekcje włoskich projektantów: No21, Stella Jean, Coliac, biżuteria Ca&Lou, a także perfumy Meo Fusciuni i angielskie, nautralne kosmetyki ILA. Kolekcje sprowadzamy bezpośrednio z showroomów projektantów w Mediolanie i Paryżu. To co pojawia się w Concept 21 to mój świadomy wybór. Sama korzystam z tych marek. Uwielbiam styl ubrań które sprzedaję, perfumy Meo Fusciuni, a kosmetyki ILA stosuję od kilku lat. Wszystkie ubrania to najbardziej „gorące” modele w świecie mody, które pojawiają się w światowej prasie modowej i które noszą np. znakomite aktorki. Ponieważ Concept 21 to miejsce o szerszym znaczeniu, można kupić tu również produkty polskich projektantów – biżuterię, grafikę, porcelanę.

c9

Fyrtel: Skąd pojawiło się u Państwa zamiłowanie do mody?

Zamiłowanie do mody jest dla nas naturalne – przez lata mieliśmy możliwość obcowania z wysoką modą, uczestniczyliśmy w wielu pokazach w Paryżu czy Mediolanie. Śledzimy najnowsze projekty, obserwujemy nowe talenty, wyszukujemy marki, które oferują nowe świeże spojrzenie na ubiór, jakość, podejście do tkaniny. Czytamy zagraniczne wydania VOUGE i innych magazynów o modzie, wiemy co się teraz nosi i co będzie obowiązywało w następnych sezonach.

concept21.8

Ubrania Stelli Jean, które mamy w Concept 21 to fuzja etnicznych wzorów i dziedzictwa włoskiego krawiectwa, projekty No21 stworzone przez Alessandro Dell’Acqua udowadniają, że kobiecość w modzie może być subtelna, a także stanowcza, buty Coliac łączą splendor biżuterii z wygodą prostego obuwia. Wygląd jest infromacją o nas samych, a ubiór jest sposobem wyrażania siebie. Moda to część kultury – traktujemy projektantów jak artystów.

concept21.7

Fyrtel: Concept 21 za 21 lat będzie…

Nie wybiegamy tak daleko w przyszłość. Mamy nadzieję, że przede wszystkim zmieni się otoczenie Concept 21, czyli Stare Miasto – że za 21 lat będzie dorównywało temu np. w Antwerpii.Możliwość komentowania jest wyłączona.