inDe Projekt

10

Branża: Projektowanie
Adres: ul. Wielka 21
Rok powstania: 2011
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela: 10.00-23.00
Kontakt: biuro@indeprojekt.pl
WWW: inDe Projekt
Facebook: inDe Projekt

inDe Projekt to duet projektancki, który pochwalić może się m.in. realizacją nowego wystroju księgarni Arsenał na Starym Rynku. Ich biuro znajduje się w samym centrum Poznania przy ul. Wielkiej 21. Poczytajcie co o swojej pracy mówią Joanna i Marina.

4

Fyrtel: inDe Projekt to …

J.S. & M.S.: Joanna Sztorch Wysocka i Marina Suchorska, a na poważnie… pasja projektowania, niekonwencjonalne myślenie i indywidualne podejście do tematów. Zajmujemy się głównie projektowaniem wnętrz mieszkalnych, biurowych oraz użyteczności publicznej. Każde nowe wnętrze to dla nas wyzwanie projektowe, do którego podchodzimy indywidualnie .

6

Fyrtel: Skąd pomysł na założenie własnego biura projektowego?

J.S. & M.S.: Współpracę zaczęłyśmy w poprzedniej pracowni projektowej i po 2 latach potrzeba wpływu na własną prace i chęci rozwoju sprawiła,że powstała pracownia inDe projekt. W sierpniu minął nam pierwszy rok w nowym miejscu – wciąż się rozwijamy i udoskonalamy naszą pracę z klientem . Prowadzenie własnego biura to spore wyzwanie projektowe i organizacyjne, jest to kolejne poszerzenie własnych horyzontów.

3

Fyrtel: Wasze biuro znajduje się przy ul. Wielkiej. Dlaczego wybrałyście lokalizację w centrum Poznania?

J.S. & M.S.: Centrum to serce miasta, a z kamienicą przy Wielkiej moje losy splotły się od I roku studiów, ponieważ tutaj, w Piwnicy 21 odbywały się wykłady i ćwiczenia Wydziału Architektury, później kilkukrotnie wykonywałam tu sesje zdjęciowe, więc gdy nadarzyła się okazja aby tu pracować nie mogłam się oprzeć.
W centrum miasta mieszają się historia i współczesność, to wyjątkowe połączenie jest wspaniałym źródłem inspiracji i pomysłów, także niesamowitą atmosferą do kreatywnej pracy.

8

Fyrtel: Wśród zrealizowanych projektów macie nową siedzibę Księgarni Arsenał. Spore wyzwanie?

J.S. & M.S.: Arsenał, kultowa księgarnia w Poznaniu, zmieniała swoją lokalizacje po 20 latach. Stworzenie nowego miejsca, które przekona do siebie Poznaniaków było sporym wyzwaniem.

Projekt był dla nas przede wszystkim bardzo ciekawy. Chciałyśmy aby wnętrze księgarni było magiczne i niepowtarzalne, aby mocno wrosło w klimat Starego Rynku i Poznania. Zastane wnętrze determinowało niektóre rozwiązania projektowe. Pierwsza część lokalu objęta jest opieką konserwatorską i zmiany w jej wyglądzie również wymagały uzgodnień z Konserwatorem Miasta Poznania. W to wnętrze włożone jest też dużo emocji i wspomnień. Kiedyś znajdował się tam zakład fotograficzny i nawiązałyśmy do tego przez zdjęcie dawnego Poznania. Na słupach wyklejone są , otrzymane od jednego z pracowników Księgarni, gazety z początku XIX w. z artykułami dotyczącymi naszego regionu. Właściciele również byli bardzo zaangażowani w projekt.

2

Fyrtel: Czym jest dla Was w ogóle projektowanie?

Projektowanie to wyzwanie – można je porównać do łamigłówki połączonej z własną kreacją. To ciągła zmienna, nowości, odkrywanie nieszablonowych rozwiązań, materiałów ale także praca z drugim człowiekiem i odpowiedzenie na jego potrzeby. Zależy nam aby ludzie dobrze czuli się w zaprojektowanych przez nas wnętrzach.

7

1Możliwość komentowania jest wyłączona.