Kwiaciarnia Tamaryszek

tamaryszek1

Nazwa: Kwiaciarnia Tamaryszek
Rok założenia: 2012
Adres: ul. Św. Jacka 1/1L
Dzielnica: Śródka
Godziny otwarcia: pon.-pt.: 9.30-18 , sob.: 10-14
WWW: Kwiaciarnia Tamaryszek
Facebook: Kwiaciarnia Tamaryszek

Kwiaciarnia Tamaryszek to magiczne miejsce, zanurzone w barwach najróżniejszych roślin. Prowadzona przez przemiłą kwiaciarkę, specjalistkę w swoim fachu, dodaje Środce klimatu i piękna. Tamaryszek to jednak nie tylko kwiaciarnia…

tamaryszek12

Fyrtel: Kto kupuje kwiaty w Kwiaciarni Tamaryszek – lokalsi ze Śródki, przybysze z innych części miasta, bywalcy śródeckich kawiarni?

Chyba każda odpowiedź byłaby w naszym przypadku prawdziwa. Mieszkańcy Śródki są przesympatycznymi i pełnymi życzliwości ludźmi. Wielu z nich to nasi stali klienci, często chwalą jakość oferowanych w Tamaryszku bukietów i bibelotów. Równocześnie cieszy mnie, że z roku na rok Śródka staje się coraz piękniejszym miejscem, duża w tym zasługa mieszkańców, którzy stale starają się podnosić poziom estetyki tego miejsca.

Bez wątpienia równie ważną klientelę stanowią osoby odwiedzające Śródkę, okolica mojej kwiaciarni przyciąga coraz więcej turystów, wielu z nich pochodzi z egzotycznych rejonów świata. Myślę, że rosnąca popularność Śródki wynika między innymi z zabytkowego charakteru okolicy oraz ostatnim inwestycjom jak Most Jordana czy ICHOT – Brama Poznania.

tamaryszek11

Fyrtel: Zmiany na Śródce są więc widoczne.

Zmiany jakie dokonały się w ostatnich latach spowodowały, że Śródka stała się również dobrym miejscem aby odpocząć w jednej z sąsiadujących z nami kawiarni. Ich popularność bardzo mnie cieszy, ponieważ od samego początku wszystkie śródeckie firmy żyją w pełnej symbiozie.

Nie mogę też zapomnieć o bardzo ważnych klientach jakimi są przyszłe młode pary. Kwiaciarnia Tamaryszek specjalizuje się w aranżacjach ślubnych, cieszy nas że tak wiele nowożeńców skorzystało z naszych usług.

tamaryszek10

Fyrtel: Jakie są plusy i minusy prowadzenia kwiaciarni na Śródce? Dlaczego wybrałaś taką a nie inną lokalizację?

Śródka jest wyjątkowym miejscem na mapie Poznania, takim które przyciąga ludzi. Cieszy mnie, że w tej okolicy pojawiają się nowe inicjatywy i jest to niewątpliwie duży plus tej części miasta. Minusem jest fakt, że trwające renowacje i przebudowy kamienic spowodowały odpływ części mieszkańców, jednak jestem dobrej myśli, ponieważ coraz częściej pojawiają się też nowi lokatorzy.

tamaryszek9

Fyrtel: Śródka od zawsze była Twoim wymarzonym miejscem na prowadzenie biznesu?

Przy wyborze miejsca na prowadzenie działalności od samego początku brałam pod uwagę Śródkę. Ponadto wygrały względy sentymentalne, ponieważ tematem mojej pracy inżynierskiej było zagospodarowanie terenów zielonych na Śródce. Chciałam stworzyć wyjątkową kwiaciarnię miejską połączoną z galerią, w której każdy znajdzie upominki.

Z zasłyszanych opinii słyszę, że tak właśnie jest z czego jestem bardzo dumna – bez wątpienia ulokowanie biznesu na Śródce pomogło w zrealizowaniu tego marzenia.

tamaryszek8

Fyrtel: Jak wygląda dzień pracy kwiaciarki? Czy roślinami trzeba zajmować się od świtu do zmierzchu?

Mój dzień pracy zaczyna się od 6 rano kiedy trzeba wcześnie wstać i jechać na giełdę po towar. Zakupiony towar przygotowuję do sprzedaży, czyli zaczynam od wymiany wody, podcinania końcówek, segregowanie, przeglądania i podlewania kwiatów doniczkowych. Kwiaty w ciągu dnia trzeba doglądać te które wystawiane są na zewnątrz trzeba pilnować żeby nie uległy zniszczeniu przez wiatr czy deszcz, w upalne dni osłaniać od promieni słonecznych i nie doprowadzać do przesuszania roślin, niektóre gatunki tego nie lubią. Czasem jest tak, że nawet kilka razy dziennie muszę wnosić i wynosić kwiaty, taki to już urok. Pod koniec dnia przygotowuję kwiaty cięte do przechowania w chłodni.

tamaryszek7

Fyrtel: Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Naturalnie moja praca sprawia mi wiele przyjemność. Od najmłodszych lat interesowałam się kwiatami i ogrodnictwem, dlatego prowadzenie Tamaryszka daje mi tak dużo satysfakcji.

Najbardziej cieszą mnie chwile, kiedy ponownie odwiedzają mnie zadowoleni klienci. Wspaniałym uczuciem było odebranie pierwszej nagrody w Otwartym Konkursie dla Kwiaciarń, który odbył się podczas Targów Gardenia 2014 w Poznaniu.

tamaryszek2

tamaryszek3

tamaryszek4

tamaryszek5

tamaryszek6Możliwość komentowania jest wyłączona.