Kwiaty & Miut

Nazwa: Kwiaty & Miut
Branża: Kwiaciarnia
Rok założenia: 2013
Adres: ul. Szamarzewskiego 11/1
Dzielnica: Jeżyce
WWW: Kwiaty & Miut
FaceBook: Kwiaty & Miut

Kwiaty & Miut to z pewnością najbardziej oryginalna kwiaciarnia w Poznaniu. Łukasz i Radek oprócz tworzenia wspaniałych bukietów, sprzedają designerskie meble i bibeloty. Dzięki pomysłowości chłopaków ich kwiaciarnia stała się kolejnym bardzo interesującym miejscem na Jeżycach.

Fyrtel: Nie jesteście typową kwiaciarnią, w której nabywa się bukiet w celofanie, czy pojedynczą różę ze wstążką. Co Was wyróżnia?

K&M: Właśnie to o czym wspomniałaś. Inspiruje nas natura i piękno sezonowych kwiatów. Używamy gatunki, które możemy spotkać na łące lub ogrodach naszych babć. Zapomniane piwonie, róże ogrodowe, ostróżki, czy dalie, to kwiaty które możecie spotkać w naszej kwiaciarni. Staramy się, żeby nasze kompozycje miały naturalny charakter, nie epatowały florystycznym sznytem. Mają być proste i naturalnie piękne. Kwiaty wiążemy dratwą i pakujemy w szary papier. Tak jest o wiele prościej i ładniej.

Fyrtel: Żeby nie było posądzeń o błąd ortograficzny – wyjaśnijcie, co kryje się pod sformułowaniem MIUT.

K&M: Chcieliśmy, żeby nazwa byłą prosta i kojarzył się nadal z kwiatami. A jak wiadomo, miód jest z pyłku kwiatowego, jest słodki i przyjemny w smaku. Nazwą zaznaczamy, że w naszej kwiaciarni jest jeszcze to coś – ów MIUT, coś miłego. To skrót, gra skojarzeń MIUT = Meble Inspiracje Upominki Tekstylia.

Fyrtel: Polne kwiaty w bukiecie ślubnym, to coraz silniejszy trend. Ulegacie trochę modzie w tworzeniu kompozycji, czy szukacie inspiracji gdzie indziej?

K&M: Generalnie nie ulegamy „modzie kwiatowej”, którą można zaobserwować w Polsce. Gdyby tak było robilibyśmy bukiety w kształcie torebek, wachlarzy, czy berła. Staramy się śledzić co dzieje się we florystyce za granicą. Uwielbiamy folkowe i vintygowe kwiaciarnie z Nowego Jorku czy San Francisco. Naszą ulubioną jest Studio Choo.

Fyrtel: Jak Wam jest na Jeżycach? Dlaczego wybraliście tę lokalizację?

K&M: Na Jeżycach jest nam super. Cieszymy się bardzo, że tchnęliśmy trochę życia w ulice Szamarzewskiego i że tworzy się coraz więcej fajnych miejsc właśnie na Jeżycach. Mieszkamy na Słowackiego i uważamy Jeżyce za najpiękniejszą dzielnicę Poznania, która właśnie przeżywa swój renesans. Cieszymy się, że możemy brać w nim udział.

Fyrtel: Moja babcia twierdzi, że do roślin trzeba mówić, żeby rosły piękne i zdrowe. Potwierdzacie?

K&M: Potwierdzamy! A przede wszystkim trzeba wysyłać im dużo miłości. Na pewno odwdzięczą się bujnym wzrostem i przepięknym wyglądem. 🙂Możliwość komentowania jest wyłączona.