Latający Holender

Nazwa: Latający Holender
Branża: rowerowa
Rok założenia: 2013
Adres: ul. Strzelecka 27
Dzielnica: Stare Miasto
Facebook: Latający Holender

Latający Holender to mały sklepik wypełniony wielką energią właścicieli, którzy zakochani są we wszystkim co związane jest z rowerami holenderskimi. Oprócz szerokiego wyboru dwukołowców, znajdziecie również wspaniałe, ręcznie robione kosze rowerowe, które z pewnością przydarzą się na niejedną wycieczkę.

Fyrtel: Wasz sklep nosi nazwę iście holenderską. Chcielibyście, by Poznań był rowerowo tak rozwinięty jak Amsterdam?

Dorota & Dawid: Oczywiście! W Amsterdamie rower jest dla społeczeństwa podstawowym środkiem transportu i wynikają z tego same plusy zarówno dla rowerzystów, jak i dla miasta. Przede wszystkim jest darmowym środkiem lokomocji, który pozwala na sprawne poruszanie się po zatłoczonych miastach. Jest również najbardziej ekologicznym środkiem transportu oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie fizyczne. W Poznaniu z roku na rok widzimy duży progres w sposobie postrzegania rowerzystów przez włodarzy miasta, jak i innych użytkowników dróg, jednak do poziomu kultury rowerowej jaką widzimy w Amsterdamie czy innych miastach Holandii sporo nam jeszcze brakuje. Mamy tu na myśli przemyślane kilometry dróg rowerowych, dostępne miejsca parkingowe dla dwóch kółek oraz traktowanie rowerzystów jako równoprawnych użytkowników dróg.

Fyrtel: Skąd zamiłowanie właśnie do rowerów holenderskich? Dlaczego nie „górale” albo „kolarzówki”?

D&D: Klimat rowerów miejskich poczuliśmy studiując w Poznaniu. Czas dojazdu zatłoczonym tramwajem czy autobusem był nieporównywalnie dłuższy, niż przyjemna jazda rowerem na świeżym powietrzu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że rowery holenderskie dają gwarancję wygodnej i niemęczącej jazdy w mieście. Zaobserwowaliśmy, że nasi klienci, przesiadający się z „komunijnych rowerów górskich” na rowery miejskie oferowane w naszym sklepie są pozytywnie zaskoczeni komfortem i lekkością jazdy.

Rower górski to pojazd przystosowany do jazdy po trudnym terenie a fakt, że żyjemy w mieście, gdzie istnieje infrastruktura rowerowa i króluje nawierzchnia twarda powoduje, że jedynym słusznym wyborem jest rower posiadający duże koła, wąskie opony oraz zapewniający wyprostowaną pozycję podczas jazdy. Wszystkie te kryteria spełnia klasyczny rower holenderski.

Fyrtel: Wasz sklep mieści się przy ul. Strzeleckiej. Skąd pomysł na lokalizację właśnie w tym miejscu? Co Was urzekło?

D&D: Kochamy przedmioty i miejsca z duszą. Nie wyobrażamy sobie żeby 20, 40 a nawet 80-letnie rowery eksponować w nowoczesnym centrum handlowym. Idealnym miejscem jest ponad 100letnia kamienica, w której mieści się nasz sklep. Nie bez znaczenia jest również fakt, że lokal znajduję się w samym centrum Poznania, co umożliwia rowerzystom miejskim ,czyli potencjalnym naszym klientom, łatwe dotarcie do nas. Cieszymy się również że wybór lokalizacji naszego sklepu przyczynił się do ożywienia usług oraz handlu w centrum Poznania.

Fyrtel: W Waszym sklepie oprócz kupna roweru można napić się również kawy, czy zjeść kawałek ciasta…

D&D: Nie chcemy, aby nasz sklep był traktowany jako typowy punkt usługowo-handlowy. Ma to być miejsce na kulturalnej mapie Poznania, gdzie wchodzą od razu można poczuć klimat rowerowej Holandii. Kawa i ciastko umilają czas nie tylko podczas oczekiwania na rower, który obecnie przechodzi serwis, ale również podczas dyskusji o wyższości roweru nad samochodem…<śmiech>

Fyrtel: Oprócz rowerów oferujecie różne „bajeczne akcesoria”. Pochwalcie się!

D&D: Bajeczne akcesoria jest to nasz autorski projekt obejmujący produkcję akcesoriów przystosowanych do rowerów miejskich. W ofercie posiadamy ręcznie wykonane oraz zdobione przez wielkopolskich rzemieślników oraz artystów kosze wiklinowe, siodełka, nerki rowerowe czy nawet takie małe elementy jak lampki i dzwonki. Produkowane są one w krótkich i limitowanych seriach a dzięki temu, że nasze wyroby to hand made każdy jest niepowtarzalny oraz wyjątkowy. Dzięki oferowanym przez nasz produktom dowolnie wybrany rower można spersonalizować i nadać mu wyjątkowego, bajecznego charakteru. Bardzo dużą uwagę zwracamy na design, jakość a także ekologię wytwarzanego przez nas produktu. Coraz więcej wyrobów eksportujemy na rynki zachodnie i cieszą one zarówno holenderskich, jak i niemieckich użytkowników dwóch kółek.Możliwość komentowania jest wyłączona.