Neat

neat

Nazwa: Neat
Branża: Odzież
Rok założenia: 2013
Adres: ul. św. Marcin 28
Dzielnica: Stare Miasto
Facebook: Neat

Neat to świetny przykład na to, że można w centrum Poznania otworzyć niskim kosztem własny sklep. Asia i Szymon postanowili nieco rozkręcić i wypromować polskich młodych projektantów mody, a już niedługo otworzą największe targi mody streetwearowej w Poznaniu pod tytułem – We Love Streetwear.

Fyrtel: Prowadzicie sklep odzieżowy, ale nie taki jak wszystkie inne. Dlaczego?

Asia i Szyomn: Podoba nam się idea polskich projektantów – lubimy wspierać ich, umożliwiając im sprzedaż projektów w Poznaniu.

Fyrtel: Jak powstał Wasz sklep?

A&S: W związku z tym, iż nie mieliśmy wielkich oszczędności, sklep powstał bardzo niskim nakładem. Dużo pomogli nam znajomi, którzy mieli zbędne meble czy wieszaki. W sumie na zorganizowanie wszystkie wydaliśmy zaledwie dwa tysiące złotych. Czynsz mimo iż w centrum miasta, przy Św. Marcinie, płacimy relatywnie niski, więc wcale nie potrzeba tak wiele by założyć własną działalność.

Fyrtel: Co oznacza nazwa „Neat”?

A&S: Neat to z angielskiego szykowny, gustowny, schludny- to słowo bardzo pasowało nam do modowej koncepcji naszego butiku.

Fyrtel: Ciuchy jakich marek można znaleźć w waszym sklepie?

A&S: Przede wszystkim tylko polskich projektantów i polskie marki streetwear’owe- m.in Madox, Majors, Brzozowska Fashion, friends with Benefits, Huba, We Peace It apparel, Klekko, Mnishka, Cocktail Shock, Life Happens.

Fyrtel: Na jakiej podstawie wybieracie marki, które sprzedajecie? Jakie warunki muszą spełniać?

A&S: Przede wszystkim muszą nam się podobać- nie ma kryterium popularności czy lajków na fejsie – jeśli coś nam się podoba i wiemy, że trafi to w gust naszych klientów – przyjmujemy towar z radością.

IMAG1213

Fyrtel: Ubieracie się w rzeczy, które sprzedajecie? To jest tak, że sprzedajecie tylko te ciuchy, które wam się podobają?

A&S: Staramy się codziennie mieć na sobie co najmniej jedną rzecz od naszych projektantów i cały czas dokupujemy kolejne do naszej kolekcji.

Fyrtel: Oprócz tego, że sprzedajecie oczywiście rzeczy które macie w sklepie, można u Was zamawiać ulubione ubrania?

A&S: Tak, dokładnie. Zdarza nam się sprowadzać pojedyncze sztuki. W związku z tym, iż dominują u nas ciuchy dla kobiet, często przychodzą do nas faceci, którym zależy na ściśle określonych spodniach, albo bluzie. W takim wypadku staramy się sprowadzić daną rzecz do Poznania.

Fyrtel: Niedługo organizujecie Targi Młodych Projektantów. Powiedzcie coś więcej o tym projekcie.

A&S: We Love Streetwear by Neat (30.11.13 CK ZAMEK) będzie największym tego typu eventem modowym w Poznaniu. Będzie szansą, żeby zobaczyć, przymierzyć i kupić projekty od ponad 70 polskich marek – z takich działów jak streetwear, biżuteria, akcesoria, design, kids fashion. Na miejscu dodatkowo będzie można się wychillować w strefie gastro organizowanej przez Świetlice i Fritz-Kola Polska. Poza targami We Love Streetwear organizować również będziemy akademię mody- wykłady i warsztaty w nowej części Zamku. A wszystko to za darmo dla zwiedzających!

Fyrtel: Jak wygląda obecnie sytuacja młodych polskich projektantów? Pojawiają się nowe osoby, jest rozwój?

A&S: Ta branża bardzo intensywnie się rozwija dzięki portalowi facebook – każdy może zacząć własną markę, założyć fanpage i sprzedawać swoje rzeczy, dzięki czemu w Polsce znaleźć można ponad 2000 takich osób. Oczywiście nie wszyscy odnoszą sukces, to nie jest łatwy rynek, ale co chwila wybijają się kolejne świetne marki.

Fyrtel: Na koniec powiedzcie, dlaczego postanowiliście założyć sklep na ul. Św. Marcin? Co was tam przyciąga?

A&S: Św. Marcin ma swój ulotny urok – niegdyś było to jedno z bardziej popularnych miejsc na zakupy. Uznaliśmy, że to dobre miejsce na start.

neatMożliwość komentowania jest wyłączona.