Sklep Górski Taternik

taternik4

Nazwa: Sklep Górski Taternik
Rok założenia: 2004
Adres: ul. Gołębia 5
Dzielnica: Stare Miasto
Facebook: Taternik
WWW: Taternik

Profesjonalizm, tradycja, zamiłowanie do przygód. W Sklepie Górskim Taternik pomogą Wam przygotować się do wszelkiej podróży, niezależnie czy jest to pierwszy wyjazd w polskie góry, czy kolejne podejście na 6-tysięcznik.

taternik3

Fyrtel: Od jak dawna funkcjonuje Wasz sklep i dlaczego zdecydowaliście się otworzyć go właśnie przy ul. Gołębiej?

Niedawno obchodziliśmy dziesięciolecie działalności, chociaż Taternik był na początku znacznie mniejszy. Szczerze mówiąc było sporo przypadku w tym, że sklep działa właśnie na Gołębiej 5, natomiast nieprzypadkowy był wybór centrum miasta.

taternik1

Fyrtel: Oferujecie odzież, sprzęt i obuwie najlepszych światowych marek przeznaczone dla entuzjastów turystyki, alpinizmu oraz wspinaczki, jak i wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas. Czy sami zaliczacie się do takich entuzjastów?

Zdecydowanie kipi w nas głód przygody! Bardziej na serio…Nie jesteśmy miłośnikami telewizji, a najsilniej reprezentowana jest grupa wspinaczkowa. Mamy jednak świadomość, że ktoś musi czuwać na „taternickim posterunku”, by nasi klienci mogli działać w terenie.

taternik14

Fyrtel: Co byście poradzili osobom, które dopiero zaczynają przygodę z podróżowaniem czy wspinaniem się?

Wspinaczka jest dość specyficzną formą aktywności. Dużo wymaga, ale też poziom satysfakcji, gdy udaje się pokonać coraz trudniejsze drogi, jest wyjątkowy. Warto korzystać z pomocy instruktora lub doświadczonych wspinaczy, dzięki czemu możliwy jest prawidłowy rozwój techniki. W tym miejscu przypominamy, że choć Poznań jest dość daleko od najbliższych skał, mamy trzy sztuczne ściany wspinaczkowe, gdzie można spróbować swoich sił.

Co do podróżowania… radzimy po prostu odwiedzić nas przed wyruszeniem w drogę, z chęcią porozmawiamy co może się przydać w zależności o wybranego kierunku.

taternik13

Fyrtel: Jakie produkty cieszą się u Was największą popularnością? Te skierowane raczej do profesjonalistów, czy bardziej amatorski sprzęt?

Wystarczy udać się nad Maltę, czy inny teren rekreacyjny w naszym mieście, aby zobaczyć jak wielu poznaniaków przekonało się do aktywnego trybu życia. To zjawisko zbiega się z rozległą, bardzo atrakcyjną ofertą skierowaną do zwykłych “zjadaczy chleba”, a nie tylko użytkowników wyczynowych. Nawet w podstawowych liniach produktowych znanych, “górskich” marek, znajduje się obecnie asortyment o świetnych parametrach. To sprawia, że rośnie liczba klientów wybierających sprzęt i odzież wysokiej jakości, ale niekoniecznie przeznaczony na najbardziej wymagające warunki. O ile jest naturalne, że więcej osób wybiera trekking w Karkonoszach czy Tatrach, a nie zdobywa góry takie jak Mont Blanc, znacząca grupa naszych klientów poszukuje ekwipunku niezbędnego przy ambitniejszych wyprawach.

taternik9

Fyrtel:  Klienci opowiadają Wam o własnych przygodach? (Jeżeli tak, to jaka była najciekawsza?)

Oczywiście opowiadają, natomiast dla nas te opowieści mają walor relacji “z pierwszej ręki”, opartych na autentycznych doświadczeniach i przez to wyjątkowych. Poza tym przekładają się na praktyczną, bardzo wartościową dla nas wiedzę, chociaż niekoniecznie mają anegdotyczny charakter, dzięki któremu moglibyśmy je w tym miejscu zacytować.

taternik15

taternik16

taternik10

taternik11

taternik12

taternik8

taternik7

taternik6

taternik5

taternik2Możliwość komentowania jest wyłączona.