Słodka Cytrynka

SC1

Nazwa: Słodka Cytrynka
Branża: Spożywcza
Rok założenia: 2009
Adres: ul. Wielka 21
Dzielnica: Stare Miasto
Facebook: Słodka Cytrynka

Słodka Cytrynka to pierwsza prawdziwa poznańska manufaktura zdrowych słodyczy, która opiera swoje receptury na przepisach prababci Franciszki i prowadzona jest przez łasuchów.

Fyrtel: Swoje produkty opieracie na przepisach praprababci Franciszki. Co skłoniło Was do założenia Manufaktury Cukierków? Chęć podtrzymania tradycji czy zamiłowanie do słodkości?

SC: Można powiedzieć że były trzy czynniki. Przede wszystkim potrzeba dietetyczna, gdyż nasze dzieci są alergikami i powinny jeść zdrowo. Szukając zdrowych pokarmów, wpadliśmy na pomysł wykorzystania starych rodzinnych przepisów. Do tego doszło zamiłowanie do słodyczy oraz oczywiście chęć kontynuowania tradycji rodzinnych.

Fyrtel: Jak zdobyłyście fach własnoręcznego wykonywania cukierków i lizaków?

SC: Nasze cukierki i lizaki w obecnej formie robimy już od 5 lat i przez te ostatnie lata ulepszamy nasze umiejętności.

Fyrtel: Co oferujecie klientom?

SC: Klientom oferujemy przede wszystkim zdrowe słodycze w postaci fantazyjnych lizaków i cukierków), możliwość zaznajomienia się na własne oczy z ich produkcją, warsztaty z tworzenia artystycznych lizaków, słodkie urodzinki połączone z warsztatami, lizaki według indywidualnego wzoru oraz cukierki z logo firmy lub obrazkiem, a także kolorowe parasolki z waty cukrowej.

Fyrtel: Wasz sklep znajduje się na ul. Wielkiej przy Starym Rynku. Czy jest dobre miejsce na prowadzenie tego typu działalności gospodarczej?

SC: Z pewnością każde miejsce można zaadaptować tak by spełniało swoje zadanie. Bliskość Starego Rynku bardzo jednak pomaga – każda wycieczka odwiedza przecież Pyrka i Tyrka. <śmiech>

Fyrtel: Jesteście łasuchami? Podjadacie w trakcie pracy?

SC: W trakcie produkcji nie wolno! <śmiech> Ale z każdej partii wytworzonych lizaków lub cukierków musimy sprawdzić kilka czy smakują dobrze. Jest to istotne zwłaszcza przy wyciągach z owoców i warzyw. Ciężko zaprzeczyć – jest to jeden z najprzyjemniejszych naszych obowiązków.

SC2

SC4

SC5

SC6Możliwość komentowania jest wyłączona.