Słodkie Czary Mary

cyarz1

Nazwa: Słodkie Czary Mary
Branża: Cukierkowa
Rok założenia: 2013
Adres: Wrocławska 12
Dzielnica: Stare Miasto
Facebook: Słodkie Czary Mary

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by spotkać wróżkę, która przeniesie Cię do beztroskich lat dzieciństwa, to mamy dla Ciebie wskazówkę – drogowskaz w kierunku Manufaktury Słodyczy „Słodkie Czary Mary”. To miejsce, już od progu, zachwyca tysiącami zapachów unoszącymi się w powietrzu: od gruszki, przez mango, kiwi, żurawinę, po whisky, kawę i colę. Dodatkowo pin up – owy wystrój- pełen subtelnego różu i błękitu – dopełnia bajecznego nastroju, a smaku tego, co powstaje tuż obok nas, nie da się opisać żadnymi słowami. Tam trzeba pójść!

czary11

Fyrtel: Słodkie Czary Mary to niewątpliwie alternatywna propozycja dla mieszkańców Poznania.

SCM: Tak, właśnie o to nam chodziło. Chodziło o stworzenie miejsca, w którym coś dla siebie będą mogli znaleźć nie tylko dorośli ale również – a może przede wszystkim – dzieci. Na Starym Rynku i w jego najbliższym otoczeniu nie ma takich propozycji, które pogodziłyby interesy różnych pokoleń.

czary6

Fyrtel: Słodkie Czary Mary to miejsce w którym…?

SCM: Miejsce, w którym przede wszystkim wytwarzamy własnoręcznie cukierki i lizaki. Oferujemy słodkości z wyłącznie naturalnych składników – tylko najwyższej jakości. Nie stosujemy konserwantów, ulepszaczy, barwników sztucznych. Ale to nie tylko sklep, w którym można kupić cukierki. Organizujemy również pokazy – można przyjść, bezpłatnie, „z ulicy”, codziennie i zobaczyć na własne oczy, jak powstają oferowane przez nas produkty, a co więcej – można zrobić coś samemu.

czary5

Fyrtel: To chyba główna atrakcja dla najmłodszych?

SCM: Tak, przede wszystkim dla nich. Organizujemy nawet specjalne warsztaty dla całych szkolnych wycieczek. Poza pokazem, możliwością własnoręcznego stworzenia słodyczy, opowiadamy też o całym procesie ich powstawania.

czary4

Fyrtel: A czy procedura ta jest skomplikowana?

SCM: Absolutnie nie! Poza przygotowaniem karmelu, który trzeba ugotować, wszystko odbywa się tu, na tym stole. Gdy karmel uzyska odpowiednią konsystencję wycinamy cukierki lub formujemy lizaki. Bez żadnych gotowych form. Wszystko wg naszych niepowtarzalnych koncepcji i manualnych predyspozycji. Każdy zapakowany w torebeczkę, przewiązany kokardką, a także oznaczony informacją, o smaku, składzie i dacie ważności.

czary7

Fyrtel: Dlatego też każdy cukierek jest niepowtarzalny, jest małym dziełem sztuki.

SCM: Tak, ale niepowtarzalność wynika także z tego, że realizujemy również zlecenia specjalne – podyktowane różnymi okolicznościami : upominki dla gości weselnych, prezenty urodzinowe, cukierki z logo firm, świąteczne dekoracje. Mamy również typowe akcenty poznańskie – cukierkowe rogaliki i wizerunek koziołków.

czary2

Fyrtel: Czy poza tym magicznym pomieszczeniem można zobaczyć Was gdzieś jeszcze?

SCM: Tak, organizujemy przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Jeździmy do domów z naszymi pokazami. To istny raj dla najmłodszych i ciekawa propozycja na zorganizowanie nietypowego przyjęcia urodzinowego. Poza tym, gdy dopisuje pogoda, przed sklepem sprzedajemy naszą własnoręcznie wykonaną watę cukrową. Zresztą – gdy nie ma pogody, to zamykamy ją w pudełku i również można ją nabyć, co rzadko się zdarza, bo zwykle wata cukrowa przyjmuję postać „ na patyku”.

czary13

Fyrtel: Jednym słowem- dla każdego coś pysznego.

SCM: Dokładnie tak. Dla młodszych i starszych. Dla zwolenników smaków owocowych i wytrawnych, deserowych. Dla ciekawskich i wnikliwych, poszukujących nowych doświadczeń. Zapraszamy serdecznie!

Godziny pokazów:
Pon – Pt : 12:30, 14:00, 16: 00
Sob. – Niedz. : 12: 30, 14: 00, 15:00, 16: 00, 17: 00

czary8

czary9

czary12

czary3Możliwość komentowania jest wyłączona.