Smakownia

Nazwa: Smakownia
Branża: Sklep spożywczy
Rok powstania: 2006
Adres: ul. Woźna 9
Dzielnica: Stare Miasto
Godziny otwarcia: pon-pt 10-19, sb 10-15
Telefon: 506 – 186 – 840

Smakownia to niewielkich rozmiarów sklepik oferujący najwyższej jakości produkty spożywcze z całej Polski. Dzięki olbrzymiej wiedzy oraz pasji właściciela, kupując w Smakowni mają Państwo okazję zasmakować lokalnie produkowane, przepyszne chleby, sery, szynki oraz inne produkty, bazujące na wieloletnich recepturach. Możliwość degustacji oraz ciekawe opowieści Pana Katulskiego na temat sprzedawanych wyrobów sprawiają, iż zakupy w Smakowni to prawdziwa przyjemność.

Fyrtel: Kiedy Smakownia zagościła na ulicy Woźnej?

Andrzej Katulski: 6 lat temu, w 2006 roku.

Fyrtel: Skąd dokładnie sprowadza Pan produkty? Z jakich rejonów Polski?

A.K: W zasadzie sprowadzane przeze mnie produkty pochodzą z wszystkich regionów Polski. Mam jednak swoje ulubione miejsca, jak np. Podkarpacie, Podlasie czy Mazury. Sporo ciekawych produktów jest też z Małopolski, ale i Wielkopolski. Wszystkie wyroby wpisane są na listę produktów tradycyjnych a znajdą Państwo u mnie np. chleby, wino porzeczkowe, andruty kaliskie, ogórki osieckie…

Fyrtel: Jaki charakter ma sprzedawana przez Pana żywność?

A.K.: Wszystkie moje produkty są naturalne, wytwarzane ręcznie oraz bez chemii, czyli tzw. konserwantów. Właśnie takie interesują mnie najbardziej w tym prymitywnym, naturalnym sensie.

Fyrtel: Czy przygotowuje Pan sam, własnoręcznie niektóre produkty czy zajmuje się Pan jedynie wyszukiwaniem dobrego, regionalnego jedzenia i sprowadzaniem go do Poznania?

A.K.: Zajmuje się wyłącznie ich wyszukiwaniem. Robię to od wielu, wielu lat. Są to tak smaczne rzeczy, że chyba nie byłbym w stanie zrobić ich sam.

Fyrtel: Czy jest Pan w stanie określić, co najbardziej przypadło do gustu poznaniakom?

A.K: Jest wiele produktów, które cieszą się sporą popularnością jak np. chleb. Trudno znaleźć naprawdę dobrej jakości pieczywo. Wśród najbardziej poszukiwanych rzeczy są również wędliny i sery, ale także miody, konfitury, przetwory, soki. Wybór produktów jest spory, ale to chyba chleb jest dla Poznaniaków najważniejszy.

Fyrtel: Czym różnią się Pańskie wędliny/sery od tych, które możemy na co dzień kupić w supermarketach?

A.K: Przede wszystkim są wytwarzane tradycyjnymi metodami z wysokiej jakości surowców. Często od wielu, wielu pokoleń, wręcz stuleci. Przykładowo chleb, który przyjeżdża do nas z Krakowa robiony jest od sześciuset lat! Te chleby, które leżą przed nami są wypiekane od osiemdziesięciu lat według tej samej receptury. Niektóre sery od około trzystu pięćdziesięciu. Wielopokoleniowe są tutaj więc tradycje i przepisy, które zdecydowanie wyróżniają się smakiem, ale też jakością i walorami odżywczymi.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.