Studio Fit-Dance

studio1

Branża: Sport
Adres: ul. Św. Wojciech 28
Rok powstania: 2014
Kontakt: biuro@studiofitdance.pl
WWW: Studio Fit-Dance
Facebook: Studio Fit-Dance

Dominika i Justyna to dwie dziewczyny, dla których ruch jest życiem. To on sprawił, iż w dwójkę postanowiły otworzyć studio fitness w samym centrum Poznania. Nie pozostaje Wam więc nic innego, jak po lekturze wybrać się do Studio Fit-Dance rozruszać kości i mięśnie.

DSC00919

Fyrtel: Czy życie jest rzeczywiście ruchem, jak mówił Arystoteles?

Dominika: Tak, nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej. Co by się stało gdyby nagle świat stanął w miejscu? Nie było by postępu, rozwoju, pór roku, dojrzałych owoców, a wreszcie nas samych. Stagnacja to nuda, a my nie lubimy się nudzić.

DSC01038

Fyrtel: Dlaczego ruch w naszym życiu jest tak ważny?

Justyna: Ruch jest bardzo ważnym czynnikiem w naszym życiu, gdyż daje wiele pozytywnych emocji. Pozwala zmierzyć się z szarą rzeczywistością dnia codziennego. Przychodząc na zajęcia ruchowe, skupiając się na własnym ciele i przyjemności płynącej ze słuchania muzyki oraz wykonywania często trudnych ruchów, możemy choć na chwilę zapomnieć o problemach, pozytywnie się zmęczyć oraz pozbyć złych emocji.

01 - DSC01985-2

Poza sferą duchową, ruch pozwala nam utrzymać piękną sylwetkę, pomaga w przezwyciężeniu wielu chorób oraz ich zapobieganiu. Wiele form ruchowych służy właśnie rehabilitacji uszkodzonych partii ciała.

15 - DSC02819-2

Dzięki ruchowi, życie staje się łatwiejsze, a to dlatego, że podczas zajęć stawiamy sobie poprzeczkę trudności. Im więcej nam się uda zrobić, tym mamy większą satysfakcję, a to z kolei pomaga nam w przezwyciężeniu trudnych chwil w codziennym życiu, prywatnym czy zawodowym.

Ruch pozytywnie uzależnia.

04 - DSC02086-2

Fyrtel: Czy właśnie z potrzeby ruchu założyli Państwo studio fitness?

Dominika: Arystoteles w swej filozofii ruchu założył to co dla nas jako osób, które od najmłodszych lat związane są z aktywnym trybem życia, najważniejsze: że jako osoby niedoskonałe poruszamy się po to, by do doskonałości dążyć. Każdy z nas ma jakieś kompleksy związane z naszą zewnętrzną powłoką, jaką jest ciało i dlatego powinniśmy ćwiczyć, uprawiać różne formy aktywności by być zdrowym i szczęśliwym, by nasze ciało wyglądało tak jak chcemy. Akurat naszą ulubioną formą jest taniec i fitness. Studio powstało właśnie z tych dwóch naszych pasji i dzięki temu praca daje nam radość, którą staramy się zarażać innych. Połączenie przyjemnego z pożytecznym 🙂 Uczęszczałam do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu a następnie do prywatnej szkoły baletowej i tam zaszczepiono we mnie potrzebę ruchu. Próbowałam pracy statycznej, biurowej ale szybko zorientowałam się , że to nie dla mnie.

DSC01069

Justyna: Z moje perspektywy założenie studia wynikało trochę z konieczności. Będąc mamą małych bliźniaków, nie mogłam sobie pozwolić na długie podróże między klubami fitness, musiałam zostawiać dzieci pod opieką niani.Własne Studio, gdzie wszystkie zajęcia prowadzę w jednym miejscu jest dla mnie wielkim ułatwieniem i możliwością robienia tego co kocham, mam na myśli prowadzenie zajęć oraz dzielenia się wiedzą i radością tego zawodu. Przy okazji mogłam zabierać ze sobą swoje dzieci, czyli miałam/mam 3 w 1: praca, pasja i bycie mamą!

11 - DSC02658-2

Fyrtel: Jakie zajęcia oferujecie?

Justyna: W naszym studio jesteśmy bardzo elastyczni. Mamy swoje standardowe zajęcia, które odbywają się prawie codzienne i cieszą się wielką popularnością (Piloxing®, Zumba®) oraz takie, które są wymienne w zależności od zapotrzebowania klientów: pilates, be balance, fit latino, brzucho-pupomania.

Obserwujemy rynek, i jak tylko pojawia się jakiś nowy program, który wydaje nam się interesujący oraz zdrowy dla duszy i ciała, szkolimy się, aby móc to zaproponować naszym klientom.

DSC01012

Posiadamy w ofercie również zajęcia dla dzieci (Zumba Kids®, balet oraz joga rodzinna), ponieważ uważamy, że już od najmłodszych lat powinno sie zaszczepić w dzieciach miłość do muzyki, tańca, ruchu. Może w ten sposób odnajdą swoją pasję i zamiast perzesiadywać godzinami przed telewizorem przyjda aktywnie spędzić czas.

DSC01031

Fyrtel: Rozumiemy, że skierowane one są zarówno do kobiet jak i mężczyzn?

Dominika: Nasza oferta zajęć jest unisex 😉 niestety w Polsce mężczyźni na salach fitness to ciągle rzadki widok, a szkoda. Panom bardziej odpowiadają ćwiczenia siłowe, ale nie wiedzą co tracą. Zajęcia grupowe mają wiele zalet, których próżno szukać w treningu indywidualnym. Przede wszystkim kluczowym słowem jest motywacja, ludzie w grupie nakręcają się do działania, czasem jest ciężko, pot płynie strumieniami, ale gdy widzimy, że osoba ćwicząca obok nas zmaga się z tym samym, zaciska żeby i się nie poddaje, to myślimy sobie- ja też dam radę! Poza tym możemy poznać ludzi, których łączy podobny styl życia.

DSC00932

Fyrtel: Skąd pomysł, by założyć studio fitness w samym centrum Poznania?

Justyna: Pomysł na studio w centrum miasta pojawił się trochę z wygody, trochę z koniecznosci, ale przede wszystkim, z powodu dobrej lokalizacji. Studio znajduje się w samym centrum Poznania, 5 min. od przystanków tramwajowych oraz autobusowych, a dodatkowym atutem jest brak problemów z parkowaniem. W okolicy znajdują się akademiki, uczelnie, firmy oraz dużo apartamentów. Z doświadczenia wiem, że takie studio blisko miejsca pracy lub w połowie drogi do domu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Często jak już wejdziemy po pracy do domu, nie chce nam sie już z niego wychodzić, a tak w drodze powrotnej do domu możemy wskoczyc “na chwilke” na zajęcia. Oczywiście, jest spora grupa klientow która przyjeżdża z daleka, np. z Tarnowa Podgórnego, tylko dlatego że odpowiada im atmosfera studia lub oferta zajęc. To jest kolejny powód dlaczego miejsce znajduje się w centrum – jego charakter. Zawsze kochałam wnętrza magazynowe, duże przestrzenie, z wysokimi sufitami i właśnie takie miejsce udało mi sie znaleźć . Cała okolica Wzgórza św. Wojciecha, Cytadeli oraz brzegu Warty, przechodzi niesamowitą metamorfozę. To miejsce zaczyna tętnić życiem!

DSC00974

Dominika: Na ul. Św. Wojciech mieszkałam 25 lat i jak Justyna opowiedziała mi, że tam właśnie otworzyła Studio byłam pod wrażeniem, że tam w ogóle jest taki lokal. Później gdy połączyłyśmy siły i postanowiłyśmy współpracować to nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że to jest przeznaczenie. Coś magicznego jest w tym miejscu, które mimo że znajduje się w samym centrum miasta, to jednak ujmuje ciszą i spokojem.

DSC01073

DSC00945

DSC01020

DSC00885Możliwość komentowania jest wyłączona.