Transmission Uphill Store

TUS4

Nazwa: Transmission Uphill Store
Branża: Sklep odzieżowy (i nie tylko)
Rok założenia: 2008
Adres: ul. Podgórna 8
Dzielnica: Stare Miasto
WWW: Transmission
Facebook: Transmission

Transmission to marka, która istnieje na rynku nie od dziś, a którą stworzył Tomek Linke. Od niedawna natomiast, przy ul. Podgórnej 8, działa pierwszy sklep – Uphill Store – w którym znajdziecie wszystkie niesamowite produkty produkowane pod szyldem Transmission.

Fyrtel: Co jest Twoją pasją? Przekładasz ją na biznes?

Tomasz Linke: Moją pasją jest tworzenie rzeczy ponadczasowych i oryginalnych gdzie spotykają się opowieści o przeszłości i teraźniejszości. Tak wygląda właśnie TRANSMISSION, nie nazywajmy tego biznesem tylko sposobem na życie.

Fyrtel: „The Transmission clothing” – o jakiego typu ubraniach mówimy?

TL: Wysokiej jakości ubrania i akcesoria stworzone od początku do końca tutaj na miejscu. Dzięki temu, że jestem obecny przy produkcji mam wpływ na każdy detal i staram się to wykorzystywać przy projektowaniu. To limitowane serie produktów wyprodukowane w warunkach przyjaznych dla środowiska.

Fyrtel: Od niedawna możemy wejść do sklepu przy ul. Podgórnej 8. Co było wcześniej?

TL: Wcześniej mój projekt istniał tylko w sieci i wybranych sklepach w Polsce i na świecie. Można było nas również spotkać na targach gdzie nasi odbiorcy mieli okazję przymierzyć i sprawdzić na własne oczy nasze produkty. Teraz jest to o wiele łatwiejsze na miejscu w UPHILL Store w Poznaniu.

TUS1

Fyrtel: Czy masz jakieś tradycje rodzinne w branży odzieżowej, czy jesteś tym, który rozpoczyna pokoleniową tradycję?

TL: Nie traktuje tego stricte jako branżę odzieżową, TSMN to przede wszystkim projekty (‚clothing’ nawiązuje do początków istnienia marki). Mam w ofercie takie produkty jak brzytwy do golenia, także więcej produktów nie związanych bezpośrednio z odzieżą, które pojawią się w tym roku.

Co więcej, uważam, że każde pokolenie powinno samo wybierać swoją drogę i nie sugerować się poprzednikami.

Fyrtel: Jak wyglądały prace przy powstawaniu pierwszego sklepu stacjonarnego w Poznaniu?

TL: Nad sklepem pracowaliśmy 3 miesiące, dzień w dzień. Włożyliśmy w to miejsce dużo pasji i zaangażowania. Znajdziecie tutaj odkrytą przez przypadek ponad 100 letnią podłogę drewnianą, która była przykryta warstwą betonu. Ladę z zaadaptowanymi, ręcznie sygnowanymi oknami, które zostały wymontowane z przedwojennego domu. Replikę bicykla z lat 1800. Wszystkie prace oraz wyposażenie wykonaliśmy we własnym zakresie. Po więcej zapraszam do sklepu!

TUS2

TUS3

TUS5Możliwość komentowania jest wyłączona.