Vinylgate

Nazwa: Vinylgate
Branża: Muzyczna
Rok założenia: 2012
Adres: ul. Garncarska 3
Dzielnica: Stare Miasto
WWW: Vinylgate
FaceBook: Vinylgate

Vinylgate to rezultat pasji 2 fanów muzyki, którzy postanowili podzielić się swoją miłością do winyli. W tym małym sklepiku, w samym centrum Poznania, znajdziecie płyty wszystkich gatunków, niezależnie czy jesteście fanami Chopina, Aphex Twin czy De La Soul.

Fyrtel: Dlaczego winyl? Uważacie, że w świecie, w którym dominuje mp3 i youtube ta duża, nieporęczna płyta, ma jeszcze rację bytu?

Si_Moon & Feelaz: Oczywiście, że ma! Winyl wbrew pozorom ma się całkiem dobrze. Sprzedaż czarnych płyt z roku na rok stale wzrasta, co jest również dowodem na to że dla świadomych słuchaczy, to nie poręczność jest najważniejszym czynnikiem. Coraz więcej ludzi oczekuje czegoś więcej niż pliku ściągniętego na laptopa. Istotnym aspektem jest nie tylko sama muzyka, która z winyla ma specyficzne brzmienie, ale również okładka. Zwłaszcza w przypadku albumów. Był taki moment kiedy przepowiadano płytom winylowym całkowite wymarcie, a jednak tak się nie stało. Z płytami jest podobnie jak z książkami – cyfrowe wersje nigdy nie wyprą fizycznego nośnika.

Fyrtel: Od samego słuchania/grania do sprzedawania długa jednak droga. Skąd pomysł na sklep z płytami?

S. & F.: Obydwoje jesteśmy zapalonymi winyloholikami od kilkunastu lat ale pomysł żeby prowadzic własny sklep powstał jakiś rok temu. Handlowaliśmy wcześniej trochę w internecie i stwierdziliśmy, że jak nie teraz to kiedy!?

Fyrtel: Jakiego rodzaju muzykę sprzedajecie?

S. & F.: Specjalizujemy się na pewno w szeroko pojętej muzyce elektronicznej (House, Techno, Electro, Drum’n’Bass itd.), ale znajdziecie u nas również sporo Jazzu, Hiphopu, Muzyki Klasycznej, Popu, Rocka, Disco czy Reggae. Generalnie jesteśmy otwarci na każdy rodzaj dobrej muzyki i staramy się ciągle powiększać asortyment, aby zaspokajać potrzeby jak największej rzeszy miłośników czarnych płyt!

Fyrtel: Czy są to płyty zarówno nowe, jak i używane? Jaki jest stosunek nowych do starych?

S. & F.: Dokładnie, są to zarówno nowe, jak i płyty z tzw. drugiej ręki. Trudno określić stosunek, gdyż część płyt „2nd hand” jest w porównywalnym stanie co nowe. Naszym zdaniem muzyka i tak jest ponadczasowa, w związku z czym świadomie stoimy w opozycji do wszechobecnego szaleństwa pogoni za nowością. Raczej staramy się wyławiać jak najwięcej perełek z oceanu muzyki współczesnej, gdzie wiek czy pochodzenie danej płyty absolutnie nie gra roli.

Fyrtel: Kto najczęściej przychodzi do was kupować winyle?

S. & F.: W zasadzie nie ma na to żadnej reguły. Miłośnicy czarnego złota są rozsiani po całym społeczeństwie, a my jesteśmy otwarci na wszystkich.

Fyrtel: Sprzedajecie wyłącznie płyty winylowe?

S. & F.: Sprzedajemy głównie winyle, ale również płyty CD nie są nam obce. W naszym asortymencie znajdują się również limitowane serie koszulek, torby na płyty i różne produkty wykonane w 100% z płyt winylowych.

Fyrtel: Sami zapewne zbieracie winyle. Jak duże są wasze kolekcje?

S. & F.: Zbieramy oczywiście, w końcu od tego się wszystko zaczęło. Posiadamy całkiem pokaźne kolekcje ale wiele lat temu przestaliśmy liczyć także ile tego jest dokładnie sami nie wiemy 🙂Możliwość komentowania jest wyłączona.