W Rzeczy Samej

WRS2

Nazwa: W Rzeczy Samej
Branża: Odzieżowa
Rok założenia: 2012
Adres: ul. 23 Lutego 7
Dzielnica: Stare Miasto
Facebook: W Rzeczy Samej

W Rzeczy Samej to miejsce, nie sklep. To przede wszystkim mili ludzie z pasją, którą realizują każdego dnia. Pełni energii promują projektantów z Polski, m.in. poprzez organizację ZATARGÓW. Nie martwcie się jednak, ich „Zatargi” są bezkrwawe.

Fyrtel: Czy Wasze miejsce można nazwać sklepem?

WRS: Działamy od półtora roku i tworzymy miejsce z niepowtarzalnym klimatem, miejsce, w którym zaciera się granica klient-sprzedawca. Staramy się podejść do każdego indywidualnie. WRS nie ma być jedynie sklepem, chodzi nam o przestrzeń, gdzie można się spotkać, wymienić poglądami, wypić herbatkę, wzajemnie się zainspirować oraz oczywiście znaleźć ciekawe rzeczy. Unikamy schematów, stawiamy na indywidualność.

Fyrtel: Co w takim razie znajdziemy w WRS?

WRS: W Rzeczy Samej to miejsce z ubraniami vintage, autorskimi, biżuterią od projektantów oraz nietuzinkowymi dodatkami. W ten sposób powstało u nas kilka tzw. „działów”.

Fyrtel: Opowiedzcie coś o nich.

WRS: Znaleźć możecie u nas:

„Vintage”, czyli to ubrania i dodatki (torebki, buty, paski etc.) pieczołowicie przez nas wybrane. Część z nich przerabiamy, nadając im nowy, indywidualny charakter. Szukamy rzeczy oryginalnych pod względem formy, kroju, tkaniny. Jesteśmy na bieżąco z trendami, ale lubimy sięgać również do minionych epok modowych.

„Ubrania autorskie”, to rzeczy od polskich projektantów (projektowane i szyte u nas w kraju). Część z nich można dobrać pod kupującego, tzn. dopasować wymiary, materiał. Są to rzeczy unikatowe, a co również istotne, nie mają wygórowanej ceny.

„Biżuteria” od projektantek z Poznania. W tym przypadku również możliwa jest realizacja indywidualnych zamówień oraz personalizowania poszczególnych wzorów.

Fyrtel: Kim jesteście, jakie są Wasze zainteresowania, pasje, talenta?

WRS: Jesteśmy otwartymi ludźmi z głowami pełnymi pomysłów, cierpiącymi na chroniczny brak czasu. Kamila to projektantka biżuterii stawiająca coraz śmielej kroki w dziedzinie projektowania ubrań (jej wzory można znaleźć u nas w sklepie) oraz odwieczna pasjonatka vintage z „sokolim wzrokiem” wypatrującym ciekawych rzeczy. Paweł jest projektantem designu i wnętrz, stworzył WRSową przestrzeń, bardziej praktyk niż teoretyk. Zajmuje się również projektowaniem graficznym. Trzeba dodać, że w dziedzinie mody porusza się coraz pewniej i złowił już niejeden okazały vintage.

WRS3

Fyrtel: No dobra, ale skąd pomysł na własną działalność?

WRS: Tak to czasem jest, że pewne pomysły pojawiają się same. Z racji naszych zainteresowań oraz dziedzin, którymi się zajmujemy, musieliśmy skonfrontować się z rynkiem i odbiorcą. W ten sposób nasze myśli zaczęły krążyć wokół sklepu W Rzeczy Samej. Powstało miejsce, w którym możemy pokazać nasze projekty, a także pomóc innym projektantom w starcie na rynku modowym.

Fyrtel: Czy Waszym zdaniem Poznań jest dobrym miejscem do prowadzenia takiego biznesu?

WRS: Od paru lat obserwujemy w Polsce rosnący trend na ubieranie się u polskich projektantów. Mamy nadzieję, że dotrze on w końcu do Poznania.

Fyrtel: Organizujecie ZATARGI. Co to takiego?

WRS: Zatargi to pierwsze cykliczne targi mody i designu w Poznaniu. Jest to impreza oscylująca wokół szeroko pojętej mody. Podczas targów, na których można kupić autorskie rzeczy, porozmawiać z projektantami oraz zamówić unikatowe wzory, organizujemy również sesje zdjęciowe, warsztaty, pokazy nowych technologii. Wielu wystawców pochodzi z Poznania i okolic, kupując u nich wspieramy lokalnych przedsiębiorców, a nie zachodnie koncerny. Działamy wielopłaszczyznowo, każda edycja jest większa i bogatsza w wydarzenia towarzyszące. Przełamujemy zakupową nudę, odcinamy się od poznańskiego rozumienia słowa „targi”. Każda edycja odbywa się w innym miejscu, ma swój niepowtarzalny klimat. Kolejna zapewne już na wiosnę, czekamy na pierwsze promyki słońca!

Zachęcamy do odwiedzania naszego profilu www.facebook.com/zatargi, oraz strony www.zatargi.pl, gdzie są relacje z poprzednich edycji oraz na bieżąco informujemy o kolejnych targach. Przecieramy modowe szlaki i już widzimy, że mamy naśladowców.

WRS4

WRS5Możliwość komentowania jest wyłączona.