Wawel

wawel10

Nazwa: WAWEL
Rok założenia: 2002
Adres: ul. Wrocławska 21
Dzielnica: Stare Miasto
Godziny otwarcia: pon.-pt.: 9.30-18.30 , sob.: 10-16, niedz.: 11-16
WWW: WAWEL

Nie często zdarza się, by mieszkańcy Poznania tak zawzięcie walczyli o utrzymanie lokalizacji swojego ulubionego sklepu ze słodyczami. Tak było w przypadku sklepu WAWEL, który już od 12 lat istnieje na ul. Wrocławskiej. Przekonajcie się sami dlaczego było warto walczyć.

wawel1

Fyrtel: Proszę opowiedzieć o tradycji przedsiębiorstwa WAWEL.

Krzysztof Dymny: Wawel SA to jeden z najstarszych i najbardziej znanych producentów słodyczy w Polsce, którego tradycje sięgają końca XIX wieku. Siedziba firmy mieści się w Krakowie. Firma specjalizuje się w produkcji wyrobów z ciemnej czekolady oraz czekoladek z nadzieniami. Najbardziej znane produkty marki Wawel to: czekoladki Kasztanki, Malaga, Tiki Taki, cukierki Michałki oraz Galaretki Mieszanka Krakowska. Produkcja wyrobów opiera się na sprawdzonych recepturach i surowcach najwyższej jakości, poddawanych szczegółowej kontroli. Wawel SA od kilku lat posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001: 2008. Ponadto, dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego wyrobów, wdrożono system HACCP. Kupując produkty Wawel wspierasz fundację „Wawel z Rodziną”, której głównym celem jest pomoc polskim rodzinom, a także osobom i instytucjom, sprawującym opiekę zastępczą nad dziećmi.

wawel2

Fyrtel: Od jak dawna jesteście w Poznaniu i czy łatwo jest funkcjonować w Śródmieściu?

K.D.: Sklep firmowy Wawel w Poznaniu roku mieści się na ulicy Wrocławskiej 21 od 2002 roku. Prestiżowa lokalizacja przy Rynku oraz prawie 12 lat tradycji „osładzania życia Poznaniakom ” sprawia, że jesteśmy dobrze znani i odwiedzani nie tylko przez stałych klientów, ale także przez turystów.

wawel3

Fyrtel: W 2012, gdy musieli Państwo zmienić lokalizacje, mieszkańcy stanęli w obronie. To nie zdarza się często.

K.D.: Tak, gdy nasi wierni klienci usłyszeli że sklep musi zmienić lokalizację stworzyli symboliczny „ruch w obronie czekolady” zbierając podpisy pod petycją, aby sklep pozostał na swoim miejscu. „Chodzi nie tylko o czekoladę, ale także o klimat tego miejsca” – mówili . Ludzie przychodzą tu się wygadać, trochę poplotkować, miło spędzić czas. Cudowny zapach czekolady sprawia, że można przenieść się w świat z dziecięcych lat.

wawel4

Fyrtel: Jakie przysmaki oferujecie i co je wyróżnia na tle sieciowych słodyczy?

K.D.: W naszej ofercie znajdują się wszystkie wyroby Firmy Wawel, prawdziwa czekolada na gorąco , kawa oraz sezonowo lody. Największym powodzeniem cieszą się zestawy prezentowe, kosze okolicznościowe oraz hit sklepu oferowany tylko tutaj – kuferki z dedykacją np. Pozdrowienia z Poznania na zamówienie. Promujemy w ten sposób nasze miasto. Każdy klient jest traktowany indywidualnie, komponujemy słodkie upominki na miejscu odpowiednio doradzając wybór słodkiego upominku.

wawel5

Fyrtel: W Państwa sklepie znajdują się pamiątki po pewnej dziewczynie…

K.D.: To prawda. W naszym sklepie znajdują się pamiątki po dziewczynie, która pozowała do Pomnika Bamberki – Jadwidze Jakubczak Gadziemskiej. Rok temu zorganizowaliśmy wystawę zdjęć związaną z pomnikiem.

wawel6

wawel7

wawel8

wawel9

wawel11Możliwość komentowania jest wyłączona.